Yıl sonuna yaklaşırken 2021 makyaj trendlerine kısa bir bakış

Batu19

New member
Bu yıl, renkli far paletlerinin devleştiği bir yıldı. Göz makyajları, mevsim renklerine ve alışılagelmiş göz makyajı rutinlerine sıkı sıkıya bağlı kalınmadan yapıldı. Çeşitli renklerin kullanmasıyla göz makyajında sıradışılığın yakalanmaya çalışıldığı bu trend, birbirinden renkli farları bünyesinde barındıran paletlerin tercih edilme sebeplerinin de başında geldi.

Maske kullanmasının hayatımızın kaçınılmaz bir modülü olmasının da tesiriyle, bol eser kullanılarak yapılan ağır makyajlar bu yıl rafa kaldırıldı. Cildin taze ve aydınlık görünmesi, ‘‘ince deri makyajı’’ teriminin hayatımıza girmesini sağladı. İnce yapıda cilt eserleri kullanılarak yapılan bu makyajla, cildin sağlıklı ve genç imgesini desteklemek amaçlandı.

Makyajda bir bölgenin diğer bölgelere kıyasla öne çıkarılmak istenmesi de bir daha bu yılın trend makyaj atılımlarından biri olarak görüldü. En epey öne çıkarılan bölge, diğer bir fazlaca yılın tersine, göz pınarları oldu. yavaşça bir far dokunuşuyla devleşen göz pınarları, makyajın taşıyıcısı pozisyonuna getirildi.

Koyu rujlar bu yıl da vazgeçilmez kimliğini korudu ve star kesim olmaya devam etti. Bilhassa sade makyajların kurtarıcısı olarak görülen koyu rujların en epey tercih edilen renklerinin başında ise elbette yılların eskitemediği kırmızı ruj geliyor.

New Well İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Yıldırım Hacıabdullahoğlu: ‘‘Makyaj trendleri her yıl kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahip. Bu trendleri takip etmenin, trendlerin barındırdığı dinamizmi özümseyebilmekle doğrudan ilişkisi olduğunun farkında bir markayız. New Well, geniş eser gamı ve gündemi yakalayabilen yenilikçi kimliği yardımıyla makyajda ne istediğini bilen tüketicilere aradıklarını çarçabuk bulabilecekleri bir yelpaze sunuyor.’’ kelamlarıyla, New Well ve 2021 makyaj trendlerinin kesişim noktalarına dikkat çekti.
 
Üst