TYT Türkiye birincisi Ali Eren Çakıcılı muvaffakiyetinin sırrını deklare etti: 4 buçuk yıl çalıştım

Sefer

Global Mod
Global Mod
ÖSYM, 2021 Yükseköğretim Kurumları İmtihanı sonuçlarını “sonuc.osym.gov.tr” internet sitesinden deklare etti. Adana Kozan Fen Lisesi öğrencisi Ali Eren Çakıcı da hem TYT Türkiye birincisi tıpkı vakitte AYT sayısal alanda Türkiye birinciliği elde etti. Bursa’ya tatile gelen Eren Çakıcılı hislerini anlattı. Anne ve babası öğretmen olan Çakıcılı’nın 4 kardeşi var.

DERECE BEKLİYORDUM LAKİN BİRİNCİLİK DEĞİL
Sabah sonuçların belirtildiğını ve hayli şaşırdığını lisana getiren Çakıcılı, birinci reaksiyonunun ‘Oha’ olduğunu belirtti. Haberi alır almaz kuzenini uyandırdığını anlatan Çakıcılı, “Çok çalıştım. Derece bekliyordum lakin birincilik farklı bir şey doğal ki. kararı denetim etmemiştim. kararın açıklanmasına kadar da bir fikrim yoktu. Şu an fazlaca mutluyum” dedi.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ TERCİH ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR
4 seneyi aşkın müddettir ders çalıştığını vurgulayan Çakıcılı, “8’inci sınıfın yaz aylarında çalışmaya başlamıştım. Babam öğretmen olduğu için onun okuluna gidip çalışıyordum. İmtihana kadar da çalışmalarım devam etti. İmtihana hazırlanırken ezberden gitmemek gerekiyor. Kendimiz bir şeyler üretmemiz gerekiyor. Aileme ve Kozan Fen Lisesi öğretmenlerine epeyce teşekkür ediyorum. Tercih noktasında tam karar veremesem de bilgisayar mühendisliği düşünüyorum” diye konuştu.