T3 Vakfı’ndan 4 bin öğrenciye 1.600 TL’ye kadar burs takviyesi: Müracaatlar 27 Kasım’da sona erecek

Sefer

Global Mod
Global Mod
T3 Vakfı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’nin yerli ve Ulusal Teknoloji Atağı’na katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan burs programı, bu yıl da Ulusal Teknoloji Atağı’nın öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar ismine gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Yetenekli gençlerin teknoloji geliştirme süreçlerine katılmasını sağlayan T3 Vakfı, burs programıyla 4 bin öğrencinin gelişmenine katkı sağlarken, TEKNOFEST’te istekli olarak nazaranv alma, kamplar, seyahatler, özel eğitimlere katılma ve vakfın çalışmalarında yer alma üzere bir hayli özel fırsatlar da sunuyor.

İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile iştirakçilere sağlanan özel eğitim imkanları yardımıyla şahsi, akademik ve meslek gelişimlerine katkı sağlanıyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1.600 TL burs dayanağı verilecek.

Başvurular 27 Kasım’da sona erecek

Türkiye’nin 81 vilayetinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, ekiplere mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkanı sunularak öğrenciler içinde besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programı’na lisans ve lisansüstü öğrenciler müracaat yapabiliyor.

Ülke genelinde ortaokul, lise yahut üniversitede tahsil goren öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Dayanağı Burs Programı ile de 2 bin 900 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1.000 TL burs takviyesi verilecek. Gereksinim sahibi öğrencilere eğitim takviyesi sağlanması ve Ulusal Teknoloji Atılımı şuuruyla daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, vilayetlerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın tüm vilayetlerdeki sorumluları ile birebir çalışma fırsatı yer alıyor.

Başvuruların 27 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için iştirakçiler oluşturulan linkler üzerinden ilgili burs programı sayfalarından bilgileri inceleyebiliyor ve müracaatta bulunabiliyor.