Son Dakika: Kara Harp Okulu’nda mezuniyet töreni! Lider Erdoğan’dan değerli iletiler

CesHef

Global Mod
Global Mod
Son Dakika: Kara Harp Okulu’nda mezuniyet töreni! Lider Erdoğan’dan değerli iletiler SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusal Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Dönem Teslim Merasimi’ne katıldı.

Lider Erdoğan, “Genç teğmenlerimizle bir arada yarınlara yürüyoruz. Libya’da Karabağ’da yürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Lider Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu biçimde:

30 Ağustos zaferi ulusal uğraşın dönüm noktasıdır. Bugün mezun olan Türk ve konuk olan öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyorum.

Ülkemiz bundan 5 yıl evvel tarihimizin en alçak en hain darbe teşebbüsüne şahit olmuştur. Ordumuzun ortasındaki bir küme FETÖ ihanet çetesi mensubunun başlatmış olduğu 15 Temmuz darbe teşebbüsünü, milletimizle birlikte günün birinci ışıklarıyla birlikte kati biçimde başarısızlığa uğrattık. Bu ulu uğraşta 183 vatandaşımız ve 63 polisimizle birlikte 5 askerimizi de şehit verdik. Tıpkı biçimde FETÖ’cülere karşı çarpışan 43 askerimiz de gazilikle onurlandı. Darbe teşebbüsünün akabinde FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun ordumuzla ilişiğini kestik.

Darbe teşebbüsüne bilfiil katılan yahut örgütle iltisaklı 4 bin 723 ordu mensubu hala cezaevinde bulunmaktadır. Bu darbe teşebbüsünün akabinde TSK’da, eğitim kurumlarını da içeren kapsamlı bir ıslahat gerçekleştirdik. Darbe zihniyetinin kirlettiği askeri okulların tamamını kapattık. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gereksinim duyduğu işçisi yetiştiren harp okullarını, yüksek okulları, enstitüleri, Ulusal Savunma Üniversitemizin bünyesinde yeniden kurduk. Askeri eğitimi üniversitemizde tek çatı altında toplayarak kurumsal bütünlüğü sağladık.

Ulusal Savunma Üniversitemizin faaliyete geçtiğinde birinci sınıfta eğitime başlayan öğrencilerimiz, hamdolsun işte bugün mezun oldu. Biz bugün bu ıslahatı yaptığımızda birileri Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz diyerek tezvirat peşinde koşuyordu. Bugün görüyoruz ki bırakınız Türk ordusunun damarlarının kesilmesini, artık epeyce daha kuvvetli, hayli daha kabiliyetli, epey daha donanımlı bir askeri eğitim öğretim sistemine sahibiz. Müfredatından araç gerecine kadar her alanda çağın gereksinimlerine göre askeri işçi yetiştiren bir eğitim öğretim kurumumuz var.

örneğin Ulusal Savunma Üniversitemizin kuruluşuyla bir arada öğrencilerimiz, İngilizce yanında Fransızca, Rusça, Farsça, Arapça ve bu yıldan itibaren Yunanca hazırlık eğitimi almaya başladılar. Sonuçta ortaya şu sayılarla da teyit olacağı üzere sahiden hepimizin iftihar etmesi gereken bir muvaffakiyet hikayesi çıktı. Birinci etapta orta sınıflara öğrenci alım yoluyla TSK’nın işçi temininde rastgele bir kesintiye meydan verilmemiştir. Bu yıl prestijiyle da tüm sınıflar, üniversitemizde eğitimlerini tamamlamaya başlamıştır.

“15 TEMMUZ’DAKİ KAYIPLARIMIZI TELAFİ ETTİK”

Ulusal Savunma Üniversitemiz, 2020-2021 eğitim öğretim yılında 15 bin 501’i Türk, 947’si 20 farklı ülkeden konuk olmak üzere toplam 16 bin 448 öğrenci ve kursiyere eğitim öğretim vermiştir. Bugüne kadar üniversitesi verdiği mezun sayısı konuklarla bir arada 23 bin 433’ü bulmuştur. Bir diğer sözle sayı bakımından 15 Temmuz’daki kayıplarımızı ziyadesiyle telafi etmiş durumdayız.

Bugün ordumuzda üsteğmen, teğmen, astsubay takımlarında binlerce Ulusal Savunma Üniversitesi mezunu nazaranv yapmaktadır. Salgın devrinde yüz yüze eğitime orta vermeyen, gece gündüz programını uygulayarak faaliyetlerini sürdüren tek eğitim kurumu Ulusal Savunma Üniversitemizdir.

“GENÇ TEĞMENLERİMİZLE BİRLİKTE YARINLARA YÜRÜYORUZ”

Bu genç teğmenlerimizle bir arada yarınlara yürüyoruz. Libya’da Karabağ’da yürüyoruz.

Her şerde bir hayır vardır. 15 Temmuz daha sonrası bir epeyce kritik kurumda emsal süreçleri işleterek egemenliğimizi tahsis ettik. Görüyorsunuz İHA’larımız SİHA’larımız TİHA’larımız semalarımızda uçuyor. Bunları biz yapıyor, birilerinden dilenmiyoruz.

“MAĞDURLARA SIRTIMIZI DÖNMEYECEĞİZ”

Tüm bunları yaparken, mağdurlara da sırtımızı dönmeyeceğiz. Her kim sizin burada ne işiniz var diyorsa, ark niyetlidir, makûs niyetlidir. Koşullar kimi vakit gönlünüzdekini tam olarak yapmanıza imkan vermeyebilir. Lakin birinci fırsatta tahimizin ve medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız. Önümüzde mazlumların duası, kahraman ordumuzun gücü olduğu sürece hiç bir uğraştan kaçmayız.

Kara Harp Okulu’ndan mezun olanları bir kere daha tebrik ediyorum. Hepinize sevgilerimi hürmetlerimi sunuyorum, kalın sağlıcakla.”

KAYNAK: HABER7