Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Meclis’te son dakika açıklamaları

CesHef

Global Mod
Global Mod
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Meclis’te son dakika açıklamaları Son dakika haberi :Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 5. yılında Meclis’te düzenlenen şehitleri anma programında katılıyor..

TBMM’deki merasimlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, TBMM Lideri Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, AK Parti Küme Lideri Naci Bostancı ve bakanlar katıldı.

Erdoğan, bombaların amacı olan TBMM’de karanfil bıraktı. Merasimde hürmet duruşu yapılırken ve İstiklal Marşı okundu, ondan sonrasında Kur’an tilaveti başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZİ MECLİS’TE KONUŞUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu biçimde:

“Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı, iyi uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum.

Fedakarlıklarıyla o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. Çıplak elleriyle tankları durduran cüret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz. Yurdu yaşatmak için can veren kahramanların haklarını ödeyemeyiz.

Her karışında bir yiğidin yattığı bu hoş ülkenin asli sahibi şehitler ve gazilerin başını çektiği kahramanlardır. Bu ülkenin sahibi meskene erzak almaya değil devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhanlardır. Daha 15 yaşındayken şahadet şerbeti içien Halil İbrahim Yıldırım’dır. Kahramankazanlı çiftçilerimizdir. Bu ülkenin sahibi yüireinde iman, ellerinde bayraklarla hainlere meydanları dar eden kahraman kadınlarımızdır.

Hiç kimsenin, bilhassa bu güzide çatı altında bakılırsav yapanların, 15 Temmuz gecesi bu ulu çabayı değersizleştirmeye hakkı yoktur. Demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. Milletimiz 15 Temmuz’daki direnişiyle bir darbe teşebbüsünü püskürtmüş, bir işgal teşebbüsünü engellemiştir.

Bu millet Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir sefer daha göstermiştir. Milletvekillerimiz gazi Meclis’in şanına yaraşır bir biçimde halkın emanetini yere düşürmemiştir. O gece mahzurları aşarak, tankların etrafından dolanarak TBMM’ye gelen ve milletin vekili olma sorumluluğunu yerine getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.

TBMM LİDERİ ŞENTOP: TÜRKİYE’NİN KARŞI KARŞIYA KALDIĞI EN HAİN SALDIRILARDANDIR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Mustafa Şentop, Gazi Meclis’teki programda açıklamalarda bulunuyor.

Şentop’un açıklamaları şöyleki:

15 Temmuz darbe teşebbüsü Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en hain saldırılardandır. Aslında bu hücum şaşırtan değildir. Geçmişte de birinci amaç Gazi Meclis olmuştur. Sergiledikleri bu vahşet ile 15 Temmuz’daki darbeciler kendilerindilk evvelki darbecilerden hayli daha ileri gitmişlerdir.

O gece darbeci çeteye karşı dirayetle karşı duran, darbeci uçakları vurun buyruğu veren o devrin Başbakanı Binali Yıldırım’ı hürmet ile selamlıyorum.

“TÜRKİYE’YE YÖNELİK BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”

FETÖ ile çabayı zayıflatmak, hafifçeletmek Türkiye’ye suikast manası taşır. Şunu bir kere daha belirtelim ki, Türkiye kendi sıkıntılarını çözebilecek güce sahiptir. Siyaseten güçlenmek, icra mevkiine yükselmek için yabancı güçlere tabi olmak gafillere has bir davranıştır. Bu darbe teşebbüsü Türkiye’ye yönelik dış güç takviyeli bir işgal teşebbüsüdür.

Basiretli liderliği ile ülkemizi o karanlıktan çıkaran önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye’den yana tutum alan siyasi parti önderlerine şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize gıpta ile, rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Detaylar geliyor…