Sincapları beslemek için mi? Kışın kemirgenlere nasıl yardım edilir

Sefer

Global Mod
Global ModSincaplar sadece kabarık ve sevimli değil, aynı zamanda ekosistemimizin önemli bir parçası. Onları besleyerek ve diğer faaliyetlerle onlara yardımcı oluyorsunuz.


Sincapların yaşam alanı ne kadar daralırsa dışarıdan destek de o kadar önemli olur. Bunun en iyi şekilde nasıl çalışacağı Almanya’da nerede yaşadığınıza bağlıdır. Beslenmenin yanı sıra başka önemli önlemler de var.


Sincapları destekleyin

  • Sincapların hayatta kalabilmesi için yiyecekten çok suya ihtiyacı vardır. Bunu bahçede su noktaları veya gölet aracılığıyla alırsınız. Balkonda küçük bir kase suluk olarak kullanılabilir. Bunları düzenli olarak temizleyin.
  • Yuvalama kutuları hem şehirde hem de kırda üremeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda diğer vahşi hayvanlar için de geçerlidir.
  • Kendi bahçenize fındık ağacı, fındık ağacı ve benzerlerini dikmeniz mantıklıdır. Meyveli çalılar ve çalılar besleyicilerden daha faydalıdır.
Doğru şekilde besleyin


Kemirgenleri beslemek özellikle kentsel alanlarda bir seçenektir. Bu ne yasaktır, ne de zararlıdır. Örneğin her iki hayvan türüne de uygun olan büyük kuş evlerini seçin. Bunlar yırtıcı hayvanlardan korunmak için daha iyi yükseltilir ve düzenli temizliğe ihtiyaç duyarlar. İdeal olarak, bu besleyicilerden birkaçını yakınınıza yerleştirmelisiniz.


Sincaplar bunu yer


Elbette hayvanları neyle beslediğiniz de daha az önemli değil:

  • Fındık, ceviz ve kayın fıstığı kemirgenler arasında popülerdir. Ancak fıstık ve bademden uzak durun.
  • Balkabağı veya ayçiçeği gibi çekirdekler ve tohumlar da uygundur.
  • Meyve parçaları da başka bir seçenektir ancak daha çabuk küflenirler. Bu durumda bunları kaldırmanız gerekir.
Yaz ve kış aylarında beslenme


Yukarıda anlatılan kurallara uyulduğu takdirde sincapları kış ve yaz aylarında beslemek mümkündür. Özellikle yazların çok kurak ve sıcak olduğu dönemlerde ek bir besin kaynağının zararı olmaz. Yılın bu zamanında kabuksuz fındıklar daha faydalıdır. Kemirgenlerin genç hayvanlarına sağladığı şey budur.
 
Üst