Sarıgül’den Babacan sorusuna olay yanıt! Tayyip Beyefendi bir şey sorarsa yanıt veririm

CesHef

Global Mod
Global Mod
Sarıgül’den Babacan sorusuna olay yanıt! Tayyip Beyefendi bir şey sorarsa yanıt veririm TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Pamukkale’de sıcak hava balonu ile uçuş yaptı. Yerden 800 metre yükseklikte basın açıklaması yapan Sarıgül, vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Sarıgül, “Biz parti olarak yapılacak bütün seçimlere hazırız. Türkiye’de olağanüstü kaideler yoksa seçimlerin olağan vaktinde yapılmasını istek ederiz” dedi.

Sarıgül ayrıyeten gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ALİ BABACAN SİYASİ RAKİBİM DEĞİL! TAYYİP BEYEFENDİ BİR ŞEY SORARSA YANIT VERİRİM

Basın toplantısında bir basın mensubunun, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın ‘Silivri soğuktur muhabbetini unutun, artık bunlar gündemde olmayacak’ biçimindeki açıklamasını sorduğu Sarıgül, “Benim siyasi rakibim bahsetmiş olduğuniz isim değil. Benim siyasi rakibim Recep Tayyip Erdoğan. Tayyip Beyefendi bir şey sorarsa karşılık veririm. Benim vaktim fazlaca değerli, her soruya yanıt vermiyorum. Bizimki değişim hareketi. Bizimki tarlaya atılan tohumlardır. Ahmet’e kızarak, Mehmet’e kızarak, ‘Ben bakan olamadım, şuraya gelemedim. Parti kuruyorum’ değil. Biz fikirlerimizin iktidara taşınmasını istiyoruz. Bizim hikayemiz var, türkümüz var. bahsetmiş olduğuniz arkadaşın hangi türküsü var? Geçmişinde hangi olay var?” dedi.

AK PARTİ DIŞINDA KİMSEYİ SİYASİ RAKİP OLARAK GÖRMÜYORUZ

AK Parti’nin haricinde kimseyi siyasi olarak rakip kabul etmediklerini belirten Sarıgül, “Onların ne kategorileri ne emekleri ne yürekleri ne de geçmişteki siyasi çalışmalarını rakip olarak kabul etmeyiz. Sorun beyefendiye daha evvel gençlik kolları başkanlığı yapmış mı? İlçe başkanlığı, vilayet başkanlığı yapmış mı? Hangi olaya başkaldırmışlar? Sisteme başkaldıran bu ülkede gelir bir şey olur. Ben yılların Deniz Baykal’ına karşı başkaldırdım ve ’35 sene Baykal dedik, daima kal demedik’ diyerek başkaldırı yaptım. O beyefendiler hangi başkaldırıyı yapmışlardır. Onu sormak lazım” diye konuştu.

‘SEÇİMLERİN VAKTİNDE YAPILMASINI DİLEK EDERİZ’

Demokratik parlamenter sistemden yana olduklarını kaydeden Sarıgül şu tabirleri kullandı: “Cumhurbaşkanımızın bağımsız olmasını istiyoruz. Ortak akla değer vermemiz lazım. Öğrenciler karnesini her yılın sonunda alır. Politikler de karnesini 4 yılın sonunda alır. Seçimlere 1,5 sene var. Biz seçimlerin olağan vaktinde yapılmasını isteriz. 20 yıllık bir iktidar var. Müddeti dolmuştur. Bir değişime muhtaçlık var. İktidarlar da mevsim üzeredir, vakti gelince değişir. bu biçimdeı beklemek lazım. Biz parti olarak yapılacak bütün seçimlere hazırız. Türkiye’de olağanüstü kaideler yoksa seçimlerin olağan vaktinde yapılmasını istek ederiz.”