Okullara 3,1 milyar TL gönderildi

Sefer

Global Mod
Global Mod
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Mersin’de düzenlenen uyum toplantısında, yeni eğitim yılı için yapılan hazırlıkları anlattı. Son 20 yılda ders kitapları nasıl fiyatsız öğrencilere ulaştırıldıysa bu eğitim öğretim yılında da yardımcı kaynakların tüm sıralarda hazır hale getirildiğini anlatan Özer, yaklaşık 136 milyon yardımcı kaynağı Türkiye’nin her noktasındaki öğrencilere ulaştırmaktan büyük memnunluk duyduklarını lisana getirdi.

2,1 MİLYON TL DURUYOR

Bakanlığın, temel eğitim seviyesindeki birinci ve ortaokullara bütçelerini vilayetler üzerinden değil direkt gönderebildiğine dikkati çeken Özer, “Eğitim öğretim yılı hazırlığı kapsamında tüm okullara toplam 3,1 milyar liralık bütçe gönderildi. Bugün prestijiyle okullarımız bu 3,1 milyarlık bütçenin yalnızca 1 milyarını kullanabildiler. Yani 2,1 milyarlık bütçe hala okulların kullanmasına hazır beklemektedir” diye konuştu.

OKULU TADİLATTA OLAN ÖĞRENCİYE YOL-YEMEK

Öte yandan taşımalı eğitim kapsamında olmayan lakin güçlendirme, yık-yap çalışmaları üzere niçinlerle eğitim yapılamayan okullardaki öğrenciler taşımalı eğitim kapsamına dahil ediliyor. Bahse ait vilayet ulusal eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda bu durumdaki öğrencilerin mağdur edilmemesi istendi. Buna nazaran; bu okullarda okuyan öğrenciler kayıtlarının aktarıldığı okullardaki fiyatsız taşıma ve yemek hizmetlerinden yararlanabilecek.