ÖSYM imtihan takvimini geri çekti

Sefer

Global Mod
Global Mod
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), dün deklare ettiğı 2023 yılı imtihan takvimini bir gün daha sonra geri çekti. sebebi ise, üniversite imtihanı ile seçimin tıpkı tarihe denk gelme ihtimali.

17-18 HAZİRAN’DA YAPILACAKTI

NTV’nin haberine nazaran; takvimde, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) 17-18 Haziran’da yapılacağı belirtilmişti. ÖSYM imtihan ve seçim tarihinin denk gelmemesi için yeni bir kıymetlendirme yapma sonucu aldı. İmtihan takvimi, bu niçinle geri çekildi. Üniversite imtihanı tarihinin değişip değişmeyeceği, o çalışmanın akabinde netleşecek. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanının haziran ayının birinci haftası yapılması planlanıyor. Kurban Bayramı ise 29 Haziran’a denk geliyor.

Kulislere yansıyan bilgilere bakılırsa, üniversite imtihan tarihinin değiştirilmemesi durumunda, seçimler 1 ay öne alınabilir. Bu durumda Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin 14 Mayıs’ta yapılması en kuvvetli seçenek olarak belirtiliyor.

ÖMER ÇELİK AÇIKLAMIŞTI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün MKYK toplantısı daha sonrası yaptığı açıklamada, “Biz hiç bir öğrencimizin imtihanını seçim takvimine denk getirmeyiz. ÖSYM çalışma yapıyor. Seçim takviminin değişmesine yönelik çalışma yok” sözlerini kullanmıştı.
 
Üst