Meskende bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır?

Turgut

New member
Yaz mevsiminde birçok bayan bronzlaştırıcı yağlara ilgi duyar. Bronzlaştırıcı yağlar, cilde pürüzsüz bir görünüm ve hoş bir ışıltı verir. Bu yağları hazır almak yerine meskende kendiniz hazırlayabilirsiniz. Yüksek Topuklar takımı olarak, sizlere pratik konut imali bronzlaştırıcı yağ tanımları hazırladık.


Kakao yağı ile doğal bronzlaştırıcı

İlk pratik tanımımız; birer yemek kaşığı kakao yağı, ceviz yağı ve zeytinyağını boş ve pak bir şişeye ekleyin, güzelce karıştırın. Bronzlaştırıcı yağları, doğal materyaller kullanarak hazırladığınız için dayanma mühletleri hazır satılanlara nazaran daha azdır. Bu niçinle küçük şişelerde hazırlamaya ve 1 ay içerisinde tüketmeye çalışın. Karanlık ve serin bir ortamda koruma edin. Cildinize güzelce yedirerek sürün ve güneşlenmeye başlayın.

Havuç yağı ile ağır bronzluk

Bronzlaştırma konusunda kakaodan daha sonra en tesirli yağ havuç yağıdır. Birer yemek kaşığı havuç yağı, susam yağı, kayısı yağı ve 1 adet çubuk tarçını karıştırın. Karışımın daha hoş kokması için içerisine birkaç tane karanfil ekleyebilirsiniz.


Yüksek bronzluk için bronzlaştırıcı yağ

Eğer hayli koyu bir bronzluk isterseniz, çikolata kullanarak kendinize bir karışım hazırlayabilirsiniz. Birer yemek kaşığı zeytinyağı ve bergamot yağını karıştırın. Yaklaşık 20 gram saf çikolatayı benmari adabı eritin ve başka yağlara ekleyip düzgünce karıştırın. Bu karışımı güneşe çıkmadan 15-20 dakika evvel cildinize uygulayın.

Açık ciltliler için bronzlaştırıcı yağ

Ten renginiz epey açık ve cildiniz hayli hassassa, size bakılırsa bir tanımımız var! 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 kol nane yaprağı ve kantaron çiçeğini karıştırın. Bu karışımı 15 gün güneşte bekletin. Hazır olduktan daha sonra, güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışım yardımıyla, kızarıklık ve acı yaşamadan bronzlaşabilirsiniz.

Ev üretimi bronzlaştırıcı yağ tanımlarını öğrendiniz. Güneşin ışınlarının ziyanları tesirlerinden korunmak için, 11:00-15:00 saatleri içinde güneşe çıkmamaya dikkat edin.

Bronzlaşmak için doğal yöntemler

Hızlı ve sağlıklı bronzlaşmak için öneriler

Cilt rengine nazaran bronzlaşma şekilleri
 
Üst