MEB yardımcı kaynakları öğrencilere ders kitaplarıyla dağıtacak

Sefer

Global Mod
Global Mod
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu ana kadar 36 milyonun üzerinde kaynağı basılı olarak öğrencilere ulaştırdıklarını belirterek, “Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 100 milyonun üzerinde yardımcı kaynağı ders kitaplarıyla bir arada öğrencilerimize göndereceğiz” sözünü kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran bakanlık, ders kitaplarının fiyatsız dağıtımı daha sonrası yeni bir adım daha atarak, hem mevcut eğitimi desteklemek tıpkı vakitte uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak dayanak paketlerine tüm öğrencilerin direkt fiyatsız ulaşmasını sağladı.

Her ay yayımlanan bu kaynaklarla LGS ve YKS’ye yönelik hazırlanan yardımcı kaynak setleri aileler tarafınca memnuniyetle karşılanıyor.

“2022-2023 yılında bir yenilik daha yapıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ulusal Eğitim Bakanı Özer, yardımcı kaynak sıkıntısının uzun yıllardır çözülemediğini vurgulayarak, artık bu kaynakların 2’den 12’ye kadarki sınıf seviyeleri için hazırlandığını lisana getirdi.

Yardımcı kaynakları hem dijital platformlarda birebir vakitte basılı olarak öğrencilere ve öğretmenlere sunduklarını bildiren Özer, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar 36 milyonun üzerinde kaynağı basılı olarak öğrencilerimize ulaştırdık. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da 100 milyonun üzerinde yardımcı kaynağı ders kitaplarıyla bir arada öğrencilerimize göndereceğiz. 2022-2023 yılında bir yenilik daha yapıyoruz. Fiyatsız dağıttığımız ders kitaplarıyla bir arada sene başında yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız.”