KPSS’de önlisans heyecanı

Sefer

Global Mod
Global Mod
ÖSYM tarafınca düzenlenen KPSS dün önlisans imtihanı dün yapıldı. Saat 10.15’te başlayan imtihanda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika mühlet verildi. Kamuda misyon almak isteyen binlerce kişi imtihanda ter dökerken aileleri de okulların bahçelerinde memur adaylarını bekledi.

GÜZEL GEÇTİ

Sınava giren memur adaylarından Tarık Aksöz, “Özellikle mantık sorularında epey vakit kaybettim. Lakin genel olarak imtihan hoş geçti benim için. 80’in üzerinde bir puan alacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

SONUÇLAR 3 KASIM’DA

Adaylardan Çisil Çebi ise, “Sınava aslında fazlaca gerilimli başlamıştım. Yapamayacağımı düşündüm. Fakat soruları gördükçe rahatladım. Hoş bir puan alacağımı düşünüyorum. en çok sayısalda zorlandım” derken Oğuz Adalı da, “Sınav genel olarak hayli düzgün geçti benim için. Sayısal alanda soruların yarısına yakınını yaptım. Orada biraz zorluk yaşadım. Başka alanlarda sorular kolaydı” değerlendirmesinde bulundu. İmtihan sonuçları 3 Kasım’da açıklanacak.