Koltuk altı beyazlatma için doğal teknikler

Turgut

New member
Koltuk altlarında meydana gelen renk yoğunlaşması bayanlar için can sıkıcı bir durumdur. Koltuk altı kararmasından kurtulmak için bitkisel tahlillerden faydalanabilirsiniz. Yüksek Topuklar grubu olarak siz kıymetli okuyucularımıza, koltuk altı beyazlatma için doğal teknikler sunuyoruz.


Koltuk altı derisi çeşitli niçinlere bağlı olarak sonucur. niçini ne olursa olsun, koltuk altı kararması hoş bir imaj oluşturmaz. Bilhassa yaz aylarında bu durum canınızı daha hayli sıkabilir. her neyse ki, kimi doğal ve hesaplı formüllerle koltuk altlarınızı beyazlatmanız mümkün! Koltuk altı beyazlatma için sizlere sunduğumuz doğal halleri okumaya başlayabilirsiniz.

Pirinç unu ile koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
Tüm gereçleri bir kase içerisinde karıştırın. Tüyleri alınmış ve temizlenmiş koltuk altına bu karışımı bir fırça sayesinde sürün. Fırça bulamazsanız elinizle de sürebilirsiniz. Karışımı 15-20 dakika kadar bekletin. sonrasındasında ılık su ile durulayın. Duruladıktan daha sonra limon suyu sürerek koltuk altlarınızı kurumaya bırakabilirsiniz. Son olarak, bebek pudrası sürerek uygulamayı sonlandırın.

Koltuk altı beyazlatma için pirinç unu maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Ağır koltuk altı kararmaları için haftada 3 sefer bu doğal tekniği uygulamak kâfi olacaktır.


Karbonatla koltuk altı kararmasına çözüm

Malzemeler;

  • Yarım yemek kaşığı karbonat
  • Su
Karbonat ve suyu macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Koltuk altına sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Karışım kuruduktan daha sonra ılık su ile durulayın. Bu yolu koltuk altlarınız beyazlayana kadar yinelayabilirsiniz.

Karbonat ve limonla koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • Yarım limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
Karbonat ve limon suyunu macun haline gelene kadar karıştırın ve koltuk altlarına sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Kuruduktan daha sonra ılık suyla durulayın. Tertipli kullanımda koltuk altınızın beyazladığını goreceksiniz.

Koltuk altı beyazlatma için doğal formları öğrendiniz. Aşağıdaki mevzu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Koltuk altı kararması için kesin çözümler

Ter kokusunu önlemenin tesirli yolları
 
Üst