Kendi krakerlerinizi yapın – adım adım talimatlar

Sefer

Global Mod
Global Mod

Yılbaşı gecesinde kesinlikle masa dekorasyonunun bir parçası: krakerler. Ama oldukça pahalılar. Bu talimatlarla kolayca kendi krakerlerinizi yapabilirsiniz.

Eşleşen dekorasyonlar elbette krakerleri içerir. Sadece birkaç malzemeyle bunları kolayca kendiniz yapabilirsiniz – tipik patlama efektli veya efektsiz – ve içlerini dilediğiniz gibi konfeti veya uğurlu takılarla doldurabilirsiniz.

Kraker nasıl çalışır?

Ticari krakerler genellikle Yeni Yıl Arifesi sözlerini ve örneğin uğur tılsımı şeklinde küçük bir sürprizi içerir. Yerleşik bir ateşleme şeridi, şekerin her iki ucu da çekildiğinde bir patlama sesi çıkarır.

Krakerleri kendiniz yaparsanız tek tek tasarlayıp doldurabilirsiniz. Bu sayede yılbaşı sofra dekorasyonlarınızı partinizin ya da misafirlerinizin temasına göre uyarlamanıza olanak sağlar. Hırdavatçıdan yalnızca birkaç alete ihtiyacınız var.

Kraker yapımı: adım adım talimatlar

Ev yapımı Yılbaşı Gecesi masa süslemeleri için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

• boş karton rulolar, örneğin tuvalet kağıdı veya mutfak havlusu (kraker başına bir rulo)
  • renkli ambalaj kağıdı veya krepon kağıdı (yapıştırmak için)
  • Hediye kurdelesi, rafya, renkli kordonlar (kapatmak için)
  • Bang kablosu (donanım mağazalarında bulunur)
  • ışıltılı konfeti ve payetler (doldurmak için)
  • Kağıt tutkalı
İpucumuz

Doldurma ile hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verebilirsiniz. Krakerlerin içine mini doldurulmuş domuzlar, uğur böceği veya dört yapraklı yonca gibi uğurlu takılar gibi küçük dekoratif unsurları saklayın. Alternatif olarak, Yeni Yıl için tebrikler veya kehanetler içeren küçük notlar da yazabilirsiniz.

Tüm malzemeleri bir araya getirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Burada aşağıdakileri yapın:

1. Tuvalet kağıdını veya mutfak rulosunu ambalaj kağıdı veya krepon kağıdıyla sarın.
  2. Uçlardan en az on santimetre çıkıntı yaptığından emin olun.
  3. Renkli kağıdın kenarlarını rulo üzerinde birbirine yapıştırın.
  4. Çarpma kablosunu rulonun içinden, her iki taraftan yaklaşık bir inç dışarı çıkacak şekilde çekin.
  5. Daha sonra iki ucundan birini rafya veya hediyelik kurdele veya kordon ile bağlayın.
  6. Krakeri istediğiniz gibi doldurun.
  7. Son olarak diğer ucunu bağlayın.
İpucumuz

Her misafirin ismini altın veya gümüş kalemle kağıda yazarsanız ev yapımı krakerleri yer kartlarıyla aynı anda kullanabilirsiniz.

Gerçekten patlamasını sağlamak için krakerin uçlarını hızla ayırın.