İmtihansız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Sefer

Global Mod
Global Mod
Yükseköğretim kurumlarının ön lisans ve lisans programlarından mezun olan ya da bu programlarda hala tahsil goren şahısların rastgele bir imtihana girmeden kayıt yaptırmalarına ve ikinci bir diploma almalarına imkan tanıyan ‘Sınavsız İkinci Üniversite’ ön kayıtları devam ediyor. Haziran ayında başlayan ön kayıtların 2 Ekim’de tamamlanmasıyla birlikte kesin kayıt süreçlerini de yaptıran adaylar ikinci üniversitelerine başlamış olacak.

Kayıtlar Ne Vakit Sona Eriyor?

Bünyesinde 13 lisans, 30 ön lisans ve 4 lisans tamamlama programı olmak üzere toplam 47 program ile eğitimini sürdüren ATA-AÖF’nin her yıl binlerce öğrenciyi mezun ettiğini aktaran Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, rastgele bir yükseköğretim programına kayıtlı ya da mezun olan öğrenciler için İmtihansız İkinci Üniversite sürecinin devam ettiğini belirtti. Öğrencilerin çağdaş bilgiyle donatıldığını aktaran Rektör Çomaklı: “Akademik takımı ve donanımlı alt yapısı ile tüm kısımlarda nitelikli bir eğitimin verildiği ATA-AÖF, yeni akademik devir için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumda. Güncellenen ders müfredatları ve deneme imtihanları ile öğrencilerini bekleyen fakültemiz, binlerce mezunu ile ülke yükseköğretimine katkı sunmayı sürdürüyor. Çağdaş yapısı ile birfazlaca yeniliğe öncü olan fakültemizde İkinci Üniversite kesin kayıt tarihi 2 Ekim 2022 tarihinde sona eriyor” formunda konuştu.

Sınavsız İkinci Üniversite Kayıtları Nereden Nasıl Yapılıyor?

ATA-AÖF İkinci Üniversite kayıtları 6 Haziran-2 Ekim tarihleri içinde alınıyor. Kesin kayıtlar ise 29 Ağustos tarihinde başlıyor. Çevrim içi müracaat süreçleri https://obs.atauni.edu.tr/AOF/… adresinden e-devlet şifresi ile yapılıyor. Adayların müracaat yapabilmeleri için tahsil ayrıntılarının MEBBİS/YÖKSİS sisteminde aktüel olması gerekiyor.

niçin İkinci Üniversite Tercih Etmeliyim?

İkinci Üniversite; ulusal ve memleketler arası seviyede daha geniş kitlelerin Atatürk Üniversitesinin bilgi birikiminden ve tecrübesinden yaralanmasını sağlıyor. Masaüstü ve taşınabilir aygıtlardan 7/24 öğrenme ortamlarına ve içeriklerine eriştirerek, öğrencilere esnek ve kişisel farklılıklara uygun öğrenme fırsatları sunan ATA-AÖF, vakit ve yerden bağımsız öğrenme imkanı vererek öğrencilerine yeni bir meslek ve gelecek planı yapmaya imkân tanıyor.
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi
Güz Yarıyılı
Ders Kayıt: 26 Eylül- 30 Eylül 2022
Mazeretli Ders Kayıt: 3 Ekim- 7 Ekim 2022
Dersler: 3 Ekim 2022 – 6 Ocak 2023
Ara İmtihan: 19 – 20 Kasım 2022
Final İmtihanı: 7 Ocak – 8 Ocak 2023
Bütünleme İmtihanı: 11 – 12 Şubat 2023
Bahar Yarıyılı
Ders Kayıt: 13 – 17 Şubat 2023
Mazeretli Ders Kayıt: 20 – 24 Şubat 2023
Dersler: 20 Şubat – 26 Mayıs 2023