İki vilayette okullar tatil edildi

Sefer

Global Mod
Global Mod
Van’ın Özalp ve Saray ilçelerinde tesirli olan kar yağışı ve buzlanma niçiniyle bir gün müddetle bugün eğitime orta verildi.

Özalp ve Saray ilçelerinde tesirli olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma niçiniyle iki ilçede, birinci ve orta dereceli okullarda bugün için eğitme orta verildi. Bölgedeki kar yağışının aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Gümüşhane vilayet genelinde tatil edildi

Gümüşhane Valiliği kent merkezinde 15 santimetreye ulaşan kar kalınlığı niçiniyle vilayet genelindeki tüm okulları 1 günlüğüne tatil etti, gebe ve engelli kamu işçisine idari müsaade verdi.

Valilikten yapılan açıklamada vilayet genelinde ağır kar yağışı, güçlü buzlanma ve don hadisesinin sıhhat, ulaşım üzere olumsuz tesirlerinin olabileceği değerlendirildiğinden vilayet genelinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve tıptaki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri 5 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün mühlet ile tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanının de belirtilen günde idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi. Yüksek kar örtüsü niçiniyle ağır buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak vatandaşların dikkatli ve önlemli olmalarının da büyük kıymet arz ettiği söz edildi.

VİLAYET İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ