Güneş yanığı için tesirli tahliller

Turgut

New member
En yeterli bayan sitesi ‘Yüksek Topuklar’ takımı olarak hazırladığımız özel haberimizde tatil keyfini azaltan güneş yanığını inceliyor ve doğal tahlil teklifleri sunuyoruz! Güneş yanığı nasıl geçer diyenler için işe fayda yollar ve yenidenlamaması için ikazlar özel haberimizde!


Güneş faydalıdır ama…

Güneş ışıkları, bedenimizin D vitamini muhtaçlığını karşılayan en kıymetli kaynaklardan biridir. Bronzlaşmak, cildimizin yenilenip doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar ve güzelliğimizi artırır. Yaz boyunca gereğince güneş ışığıyla beslenen beden, kış geldiğinde fazla üşümez, hastalıklara karşı daha dirençli olur.

Cildinize ziyan verebilir

İlk bakışta epeyce faydalı görünen güneş ışıkları, cildinizde müdafaa olmadığında ziyana dönüşebiliyor. Yanıklar, cilt lekeleri ve erken yaşlanmaya sebep olabiliyor… olağan olarak güneşlenmeye başlamadan evvel yüksek nemlendirici ve hami eserler kullanmak gerekiyor


Güneş yanığına ne düzgün gelir?

Güneş yanığı acısını hafifçeletmek için buz ile kompres yapabilirsiniz. Pak, kumaş bir peçetenin ortasına buz koyun ve yanık olan bölgelere bastırarak rahatlamasını sağlayın. İçeriğinde ağrı kesici özler bulunan kremler, güneş yanığı acısını hafifçeletmek için tesirlidir.

Güneş yanığı için aloe vera kullanın!

Tatil bavulunda mayo kadar bulunması değerli olan şeylerden biri aloe veradır. Bu mucize bitki, cildinizi harikulade derecede rahatlatır ve güneş yanıklarını anında geçirir! Tıpkı biçimde içeriğinde aloe vera özleri bulunduran kremler de güzel tesir eder.


Güneş yanığı için tesirli çözüm

Yoğun nemlendirici özelliğine sahip güneş daha sonrası bakım kremleri; hem ciltteki kızarıklığı azaltır tıpkı vakitte cildin yenilenmesini sağlar. Klasik bir tedavi tekniği olan yoğurt; yavaşça dereceli güneş yanıklarının güzelleşmesine yardımcı olur. Yoğurdun özelliği ise hem nemlendirmesi tıpkı vakitte cildi ferahlatmasıdır.

Cildinizdeki güneş yanıkları güzelleşmeden, güneşe çıkmamalısınız aksi takdirde güneş yanığı; cilt lekelerine ve sulu kabarcıklara dönüşebilir. Güneş yanıklarının 3 ila 5 gün içinde uygunlaşması gerekir lakin müddet uzuyorsa; doktora müracaatınızda yarar vardır.

Elma sirkesiyle güneş yanığı tedavisi

Elma sirkesi, cilt sorunlarının tedavisinde son derece tesirli. Cildin pH istikrarını düzenleyerek, cildi rahatlatır. Bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırın. Karışımı güneş yanığı olan bölgeye uygulayın.


Salatalık ile cildinizi rahatlatın!

Salatalık içerdiği su yardımıyla cildi nemlendirir ve rahatlatır. Salatalığı kabuklarıyla birlikte rendeleyerek suyunu sıkın. Akabinde suyunu yanık bölgeye uygulayın.

Zeytinyağı ile cilt nemlendirme

Güneş ışığına fazla maruz kalan cilt kurur, bu da cildin gerilmesine ve daha fazlaca acı hissetmenize yol açar. Bunu önlemek için cildinizi zeytinyağı ile nemlendirebilirsiniz. Zeytinyağını cildinize sürün ve üzerine havlu koyarak biraz bekleyin.

Güneş yanığı için tahlilleri öğrendiniz. tekrar bu biçimde bir meseleyle karşılaşmamak ismine bavulunuza birinci vakit içinderda cildinizi ziyanlı güneş ışınlarından koruyacak yağ ya da kremler koyun. Denize her girip çıkışınızdan daha sonra pak suyla duş alın ve güneş kremi sürün.

Yüz için en düzgün güneş kremleri

Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları


Sağlıklı bronzlaşmak için neler yapmalı?
 
Üst