Genital bölgeye ağda nasıl yapılır?

Turgut

New member
Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın klâsik yollarından biri ağda yapmaktır. Nizamlı uygulamada kıl köklerini zayıflatır ve daha ince çıkmalarını sağlar.


Fakat, zahmetli bir metot olduğu için püf noktalarına dikkat edilmesi gerekir. “Yüksek Topuklar” olarak genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını anlatıyoruz.

Acısız ağda için hazırlık yapın


Ağdaya başlamadan bikini bölgesinin pak bulunmasına ihtimam gösterin. sonrasındasında tüylerin yumuşaması ve daha çabuk ağdaya yapışması için bölgeye pudra uygulayın. Pudra, hem de tüyleri birbirinden ayırarak ağda çekiminde toplanmamasını sağlayarak daha kolay çekilmesini sağlayacaktır.

Cildiniz için sıcaklığına dikkat edin


Ağdayı ısıttıktan daha sonra ılık hale getirin. Bu değerli bir püf noktasıdır, ağda ılık olmalıdır. Zira, sıcak ağdayı bikini bölgesine uygulamak kızarıklığa ve tahrişe niye olabilir.

Ağda bezi kesinlikle kullanın


Ağdada kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” bulunmasına itina gösterin. Ağda kağıtları özel olarak üretildiği için daha kolay çekiş sağlayacaktır. Ayrıyeten, ağda kağıdını küçük modüller haline kesin. Bu, bölgeyi daha rahat temizlemenizi sağlar.

Küçük kesimler halinde alın


Genital bölge ağdası, herkes için acılı bir müddetçtir. Bilhassa tüylerinizi daima jiletle alıyorsanız, ağda daha acılı olabilir. Fakat merak etmeyin, bunun azaltmanın bir yolu var: Küçük modüller halinde tüyleri almak! Ağda bezini küçük küçük kesin, ağdayı minik modüller halinde sürün ve süratlice çekip alın. Evet, biraz uzun sürebilir ancak bu türlü acısı büyük ölçüde azalıyor.

Bölgeye sürmek için spatula kullanın


Bikini bölgesine ağda yaparken katiyen hijyenik olan tahta spatulaları kullanmalısınız. Metal olanlar ısıyı geçirdiğinden ağdanın daha sıcak hissedilmesini sağlar. Spatulalar bikini bölgesine ağda sürmenizi daha kolay hale getirir.

Genital bölgeye ince bir kat ağda sürün


Ağdayı tüylerin çıkış tarafına hakikat uygulayın ve olabildiğince ince bir katman halinde sürün. Ağdanın kalın sürülmesi çekilmesini güç hale getirir. Ağdayı çekerken aykırı taraftan deriyi germek, acıyı azaltacak ve daha kolay bir çekiş sağlayacaktır.

Ağda bezini çekerken dikkatli olun


Ağdayı kesinlikle tüylerin çıkış tarafının bilakis yanlışsız çekmelisiniz. Bu süreci yaparken morluk ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı tek seferde çekmeye ihtimam gösterin. Şayet bir kerede yüreğinizi toplayamayıp çekişi yarım bıraktıysanız devam etmeyin. Bölgeyi yıkayın ve bir süre bekledikten daha sonra bir daha ağda sürün. Şayet çekişi yarım kalmış bölgeye devam ederseniz, derinizi daha hassas hale getirerek morlukların oluşmasına niye olabilirsiniz.

Doktor eldiveniyle tüyleri alın


Vajinanın dudaklarındaki uzun tüyleri almak için tabip eldiveni kullanabilirsiniz. Birinci cinste biraz acıyabilir fakat vakit içinde bölge uyuşur, tüyleri çekerek kökünden alabilirsiniz. Eczaniçin eldivenleri alabilirsiniz, uzun tüyler için en güzel metotlardan biridir.

Sir ağdayı bebe yağıyla temizleyin


Eğer sir ağda kullanıyorsanız, süreç bittikten daha sonra bebe yağı ile bölgeyi temizleyin. Sir ağdadan daha sonra 2 saat boyunca bikini bölgenize su değdirmeyin.

Ilık ağdayı suyla temizleyebilirsiniz


Eğer olağan ağda kullanıyorsanız, süreç bittiğinden bölgeyi ılık sabunlu su ile temizleyebilirsiniz. Ancak daha sonrasında nemlendirici sürmekten kaçının. Bölgenin nemli ve yumuşak kalması için bebek yağı kullanabilirsiniz.

Ağda daha sonrası güneşe dikkat edin


Ağda süreci bittikten daha sonra katiyetle alkollü eserler kullanmamalısınız. Ağda yaptığınız tıpkı gün ortasında lekelenme olmaması için solaryum ve güneşten kaçınmalısınız.

Genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını öğrendiniz, yürek edip meskende yapabilirsiniz yahut bu işi uzmanına bırakıp kuaföre gidebilirsiniz.
 
Üst