Etimesgut BİLSEM’e “özel eğitim” mükafatı

Sefer

Global Mod
Global Mod
Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi’nde binlerce üstün yetenekli öğrenci ile velisini “Özel Eğitimde Kaliteli Öğretime Evet” isimli projesi buluşturdu.

Geçen yıl şubatta düğmesine basılan ve bu kasımda sona erecek olan projede içerisinde uzman akademisyenlerin de bulunduğu proje kapsamında 5 bin üzeri öğretmen ve yaklaşık 42 bin özel yetenekli öğrenci ile 85 bin üzeri ve veliye ulaşıldı. Proje, Etimesgut Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca da yılın özel mükafatına layık görüldü.

ÖZEL EĞİTİMDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR

Proje koordinatörü ve muharriri Dr. Derya Yüreğilli Göksu çalışma hakkında “’Projede asıl maksat, eğitim bilimleri alanında özel yetenekli öğrencilerin gereksinimlerine hitap edebilecek Türkiye genelinde özel yetenekli öğrenciler ile çalışan öğretmenlere bütünleştirici bir eğitim. Özel yetenekli bireylerin eğitim süreçlerinin, atölye ortamlarının, malzeme kullanımlarının zenginleştirilip farklılaştırılması ve paydaş kümeler içinde özel eğitim alanında bütünleştirici eğitim ile ilgili farkındalıkların artırılmasıdır. Etimesgut BİLSEM’e lisan marifetleri ve düşünme hünerleri temaları altında 4 adet atölye kurulmuş ve atölyelerden BİLSEM ’de eğitim alan tüm öğrencilerin yaralanması proje bittikten daha sonra da sağlanacaktır” dedi.