Eski ev ilaçları yardımcı oluyor mu? Örümceklere karşı kestane

Sefer

Global Mod
Global ModÖrümcekler özellikle eylül ve ekim aylarında aktiftir. Kestane evdeki örümceklere karşı yardımcı olur mu?


Bu ülkede örümcekler çoğunlukla zararsızdır ve doğaya kesinlikle faydalıdır. Ancak bu, her evde hoş karşılandıkları anlamına gelmez. İlk etapta onlarla uğraşmanıza gerek kalmaması için örümcekleri caydıracak pek çok ipucu ve püf noktası vardır.


Kocakarı masallarına göre, eğer bir örümcek kestane ağacına çok yaklaşırsa, kokudan dolayı hemen kıvrılır ve bir gün içinde ölür. Ne yazık ki, daha önce de belirttiğimiz gibi, bu sadece bir peri masalı.


Kokularla denemeler yapın


Araknofobi yani örümcek korkusu olan insanlara yardım edebilmek için araştırmacılar kestane ve nane yağının örümcek caydırıcı özelliklerini test etti. Deney için bölgemizde yaygın olan örümcekler kullanıldı. Latrodectus geometrikus (Kahverengi Dul), Steatoda grossa (Büyük yağlı örümcek) ve Araneus diadematus (bahçe çapraz örümceği).


Kestane ve nane yağı: etkisi


Latrodectus geometrikus Ve Araneus diadematus Yüzde 75’i kestane ve nane yağına karşı çıktı, Steatoda grossa Ancak tamamen etkilenmeden kaldı. Sonuç: Koku örümceklerin eve girmesini engelleyebilir. Ancak halihazırda evde bulunan örümceklere karşı faydası yoktur.
 
Üst