Ekmek kızartma makinesinin üzerindeki sayılar ne anlama geliyor?

Sefer

Global Mod
Global ModDakika, ısıtma seviyesi veya kızartma derecesi? Ekmek kızartma makinesinin yan tarafındaki çarkın üzerinde yer alan sayılar çoğu zaman kafa karışıklığına neden olur. Peki bunlar ne işe yarar?

Bir bakışta en önemli şeyler

Birçok insan için kahvaltıda kızarmış ekmek bulunur. Son olarak, ekmek kızartma makinesinde hızlı bir şekilde kızartılarak lezzetli ve çıtır bir dilim ekmek haline getirilebilir. Ancak birçok kişi için gizemini koruyan küçük bir şey var: Çarkın yan tarafındaki sayılar.


Farklı ekmek kızartma makineleri için farklı değerler


Çoğu ekmek kızartma makinesinin yan tarafındaki tekerleğin üzerinde 1'den 3'e veya 1'den 5'e kadar sayılar yazılıdır. Ayarlanan değer ne kadar yüksek olursa ekmek dilimi o kadar uzun süre kavrulur. Birçok kişi ölçeğin bir dakika değeri olduğunu varsayar. Ancak bu bir yanılgıdır.


Ekmek diliminin kızarma derecesi ekmek kızartma makinesinin üzerindeki çark kullanılarak ayarlanabilir. Ayar ne kadar yüksek olursa, kızarmış ekmek de o kadar koyu olur. Ancak bir sorun var: Her ekmek kızartma makinesi için bu sayı farklı bir kızarma derecesini temsil ediyor. Yani eski ekmek kızartma makinenizde her zaman 3. seviyeden memnun kaldıysanız, yeni cihazınız bu değerde ekmek dilimini çok daha koyu veya daha açık kızartabilir. Bu nedenle, kızarmış ekmeğin bireysel olarak mükemmel kızarma derecesi her cihaz için yeniden belirlenmelidir.


En yüksek seviye ne işe yarar


Bu nedenle önceki günkü ruloları pişirmek için yalnızca en yüksek ayarı kullanın. Her cihazla birlikte gelen uygun eklentiyi kullanmanız önemlidir. Ruloları ekmek kızartma makinesine onsuz yerleştirirseniz ve ardından en yüksek seviyeye ayarlarsanız rulolar kömürleşir.


Mükemmel kızarma seviyesi nedir?


Bir dilim beyaz ekmeğin nasıl kızartılabileceği genellikle kahvaltıdan önce tartışılır. Sonuçta, herkesin kendi bireysel tercihleri vardır ve bu tercihler, ekmek kızartma makinesindeki çark kullanılarak hızlı bir şekilde karşılanabilir. Tostunuzun yanmasına izin vermemeniz ve yanık noktalarını gidermeniz önemlidir.


Ekmek kızartma makinemi nasıl temizlemeliyim?


Ekmek kızartma makinenizi her kullanımdan sonra temizlemelisiniz. Aksi takdirde kırıntı tepsisinde biriken ekmek kırıntıları her kızartma işleminizde kızarmaya devam edecektir. Bu onların kömürleşmesine ve en kötü durumda yanmaya başlamasına neden olabilir.


Ekmek kızartma makinenizi kullandıktan sonra temizlemek en iyisidir. Bunu yapmak için fişini çekin ve cihaz tamamen soğuyana kadar bekleyin. Kırıntı tepsisini dışarı çekin ve temiz bir bezle temizleyin. Daha sonra çekmeceyi yeniden yerleştirebilirsiniz. Ekmek kızartma makinesinin dışını yumuşak, nemli bir bezle silebilirsiniz. Bunun için agresif temizleyiciler kullanmayın. Bunlar yüzeye zarar verebilir.


Bir ekmek kızartma makinesi kaç watt olmalıdır?


Çıtır çıtır kızartmak ve eski ekmekleri pişirmek için 800 ila 1.000 watt'lık bir ekmek kızartma makinesi yeterlidir. 1.600 watt'a kadar olan cihazlar da vardır. Ancak şunu bilmek önemlidir: Watt ne kadar yüksek olursa teller o kadar fazla ısınır. Bu, tostun daha hızlı ancak daha eşit olmayan bir şekilde kızartılacağı anlamına gelir.
 
Üst