Diyarbakır annelerini ziyaret eden Hamza Dağ’dan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na davet

CesHef

Global Mod
Global Mod
Diyarbakır annelerini ziyaret eden Hamza Dağ’dan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na davet AK Parti Genel Lider Yardımcısı Tanıtım ve Medya Lideri İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, çocukları terör örgütü PKK tarafınca zorla dağa kaçırıldığı savıyla HDP Diyarbakır vilayet binası önünde 860 gündür evlat nöbetinde olan aileleri ziyaret etti. Dağ, “Biz Dicle’nin kuzularını çakallara bırakmayacağız” dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafınca dağa kaçırıldığı teziyle HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi, 860’ıncı gününde de devam ederken, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Lider Yardımcısı Tanıtım ve Medya Lideri İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, ailelerle ile bir ortaya geldi.

Dağ, birlikteindeki AK Parti Milletvekili Oya Eronat, Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Vilayet Lideri Muhammet Şerif Aydın, AK Parti MYK üyesi Alaattin Parlak, Suna Kepolu ve parti idaresiyle evlat nöbetindeki ailelerle tek tek görüştükten daha sonra açıklamalarda bulundu.

860 gündür burada bulunan ailelerden 33’ü evladına kavuştuğunu belirten Dağ, “İnşallah bundan daha sonra da 251 ailenin tamamının ve bir daha burada oturma hareketinde bulunmuyor olsa da kendi evlatları HDP’nin aracılığı ile terör örgütüne katılması sağlanan başka evlatlarımızın da kavuşacağı günleri inşallah epey uzun olmayan bir vakitte daima birlikte goreceğiz. Terörün bu topraklarda büsbütün tarihe kazındığını, PKK terörünün tarihe kazındığını da ve artık terörle alakalı ülkemizin anılmadığının günlerini şu anda yaşadığımız üzere bundan daha sonra da büsbütün ortadan kalktığı günleri de inşallah bakılırsaceğiz” tabirlerinde bulundu.

“DİCLE’NİN KUZULARINI ÇAKALLARA BIRAKMAYAĞIZ”

Gençlerin HDP aracılığıyla dağa gdolayıldüğünü belirten Dağ, “Kendi evlatları için yeterli üniversiteler, düzgün kolejler de okumasını sağlarken, Batı’da okumasını sağlarken ve âlâ yerlerde tatil yapması sağlarken ne yazık ki ülkenin doğusundan batısına gariban insanımızın Kürt’üyle, Türk’üyle yalnızca Kürt çocukları değil burada benim hemşehrim de Kütahya Simavlı hemşehrimin de evladını dağa HDP aracılığıyla kaçıran bir zihniyet kelam konusu. Ülkenin her bir tarafınca genci dağa götürmek suretiyle ne yazık ki onların gelecekle ilgili bütün hayallerini bu ülkenin ve bu ülkeye yarar sağlayacak bu gençlerimizin bu hayallerini yerle bir ettiler. Bunlar da Allah’ın müsaadesiyle tarihe kavuşacak. Biz Dicle’nin kuzularını çakallara bırakmayacağız. Bu husustaki kararlılığımız hayli nettir” diye konuştu.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU’NA DAVET

YETERLİ Parti ve CHP Genel Liderlerine davette bulunan Dağ, “Ben buradan sizin aracılığınızla iki siyasi partiye de davette bulunmak istiyorum. ÂLÂ Parti Genel Lideri hem Diyarbakır hem Bingöl hem bu bölgede ziyaretler yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıldır Türkiye’nin biroldukça vilayetinde, ilçesinde esnaf seyahatleriyle siyasi propagandasını yapıyor. Ancak YETERLİ Parti Genel Lideri Diyarbakır’a bir program koymuyor ki Diyarbakır annelerini ziyaret etmek mecburiyetinde herbiçimde kalmasın diye. bir daha Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Şanlıurfa programı bulunmasına karşın Diyarbakır programını iptal etti. Diyarbakır’a geldiğinde Diyarbakır annelerine ziyaret edip etmemeyle karşı karşıya kalacağı bir durum kelam konusu olacak. Benim çağrım şudur. HDP’den korkmasınlar, yürekli olsunlar, siyaset cüret işidir ve siyaset bir duruş işidir. Burada tüm dünyaya haykıran ve tüm dünya tarihine ve literatüre giren bir hadise kelam konusudur. Siz üç maymunu da oynasanız, görmedim, duymadım, işitmedim deseniz de konuşmadım deseniz de Diyarbakır anneleri artık tarihe geçen bir durumdur ve Allah’ın müsaadesiyle Diyarbakır annelerinin bu yüreği, bizim siyasete net duruşumuz ve devletimizin de terörle gayreti ile PKK terör örgütü inşallah büsbütün ortadan kalkacaktır” formunda konuştu.

Yapılan konuşmanın akabinde Dağ ve birlikteindekiler bir süre ailelerle görüştükten daha sonra bölgeden ayrıldı.

KAYNAK: İHA