Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 23 Nisan bildirisi

CesHef

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 23 Nisan bildirisi Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Erdoğan, bildirisinde, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102’nci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

“Milli iradenin tecelligahı Millet Meclisimizin teşekkül ettiği, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun açıldığı bu müstesna günün ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” tabirlerini paylaşan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şan ve erdemle bir asrı geride bırakan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ‘Hakimiyet kayıtsız koşulsuz milletindir’ şiarıyla ulusal egemenliğimizin yıkılmaz tecelligahı olmaya devam edecektir. Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a işgalcilerin, darbecilerin ve vesayet odaklarının ülkemize ve millet iradesine yönelik tüm hücumlarına karşı sarsılmaz bir duruş sergileyen Gazi Meclisimiz, ebediyen ulusal iradenin bayraktarlığını yapacağını ortaya koymuştur.

23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal tarafınca geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilmesi ise bugünün manasını daha da pekiştirmiştir. Biz de tarihimizden tevarüs ettiğimiz güç, çocuklarımızdan aldığımız heyecan ve güçle büyük ve kuvvetli Türkiye’yi inşa ederek, çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza müreffeh, huzurlu bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Barış, adalet ve kardeşlik dolu bir dünya ülküsüne de katkı sunacak 2023 gaye ve 2053 vizyonlarımız doğrultusunda çaba göstermeyi sürdürüyoruz.”

Kuruluşundan bu yana, Meclis çatısı altında ülkeye hizmet etmiş tüm milletvekillerine, millet ismine şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin birinci lideri olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve yönetim eden birinci Meclisteki tüm milletvekillerini, istiklalimizi ve istikbalimizi borçlu olduğumuz bütün kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA