Bireysel alarm sinyallerinin anlamı

Sefer

Global Mod
Global ModSirenler halkı uyarır ve korur. Artık nadiren kullanıldıklarından, bireysel alarm sinyallerinin anlamını neredeyse hiç kimse bilmiyor.


Sirenler hem uyarmak hem de halka her şeyin yolunda olduğunu göstermek için kullanılıyor. İtfaiye Teşkilatı Sivil Koruma ve Sivil Savunma Çalışma Grubu (AFKzV) kararına göre, uyarı “bir dakikalık, yükselen ve alçalan uluma sesiyle”, her şey yolunda ise “bir dakikalık” sesli uyarıyla veriliyor. , sürekli uğultu sesi”.


Ancak bilmeniz gereken başka alarmlar da var.

bilgi


Uyarı iki aşamadan oluşur: 1. Siren sesinin amacı dikkat çekmektir. 2. Sonraki duyurunun amacı halkı bilgilendirmektir.


Barış içinde sinyaller


Bir dakikalık yükselen ve alçalan ulumayla nüfus bire düşer yaklaşan tehlike bilgilendirildi ve radyoları açmaları, hoparlörlerden yapılacak olası duyurulara veya radyolardan yapılan duyurulara dikkat etmeleri istendi.


Toplamda üç kez çıkan, bir dakikalık, yükselen ve alçalan uğultu sesi, Tehlike Orası. Bu, örneğin bir sel (doğal afet), bir kasırga (tehlikeli hava durumu), bir kimya tesisinde bir kaza veya hatta bir saldırı olabilir. Bu durumda koruyucu odalar aranmalıdır. Su baskını yaklaşıyorsa, o zaman kendi tesisleriniz değil, tahliye edilen insanlara yönelik binalar. Ayrıca hoparlörlerden duyurulan veya radyoda bildirilen davranış kurallarına uyulmalıdır.


İki kez kesilen bir dakikalık sürekli bir ses tonu duyarsanız, bu bir Yangın alarmı.


Kesintili sürekli ton ve ardından sürekli bir ton


İki kez kesilen ve 12 saniyelik bir aradan sonra kesintisiz olarak bir dakikalık sürekli bir tonun takip ettiği bir dakikalık sürekli ton, Afet uyarısı. Halkın hoparlörlerden veya radyodan yapılan anonslara dikkat etmesini ve sığınma evlerine gitmek veya evini terk etmek gibi uygun önlemleri almasını istiyor.


Sürekli bir ses tonu ve ardından bir uğultu sesi


Kısa bir uluma ile kesilen ve daha sonra devam eden sürekli bir ton, bir Test alarmı Orası.


Bir dakikalık sabit ses şu anlama gelir: Her şey yolunda. Artık nasıl davranmanız gerektiği hoparlörler veya radyolar aracılığıyla duyurulacaktır.


Savunma durumunda sinyaller


Savunma durumunda, “bir dakikalık, yükselen ve alçalan uluma” şu anlama gelir: Hava alârmı. Bu da nüfusu sığınak gibi barınaklara gitmeye teşvik ediyor. Ayrıca radyolar açılmalı, hoparlörlerden yapılacak duyurulara veya radyo üzerinden yapılacak duyurulara dikkat edilmelidir.


İki kez kesilen ve 30 saniyelik bir aradan sonra tekrarlanan “bir dakikalık, yükselen ve alçalan bir uğultu sesi” duyuluyorsa bu, ABC uyarısı. ABC alarmı yaklaşan tehlikelere karşı uyarır. Buna ABC silahlarının kullanımı da dahildir Atomaren (nükleer), Bbiyolojik veya Ciç savaş ajanları. ABC alarmına bazen KBRN alarmı da denir. Listeye “radyolojik savaş ajanları” terimi eklenmiştir.

  • ABC alarmı duyarsanız hemen kapalı odalara gitmelisiniz. Çocuklar anaokulundan veya okuldan alınmalıdır.
  • Pencereler ve kapılar derhal kapatılmalı ve öyle kalmalıdır.
  • Klima veya diğer havalandırma sistemleri kapatılmalıdır.
  • Ayrıca radyoyu açmalı, oradaki anonslara ve genel olarak sitedeki hoparlör anonslarına dikkat etmeli ve: telefonu kullanmayınız.
Bir dakikalık sürekli bir ses duyarsanız bunun anlamı şudur: Temiz. Daha sonra diğer davranış kuralları radyo veya hoparlörler aracılığıyla duyurulur.
 
Üst