Bakan Kurum, birinci kere oy kullanacak 5 bin gençle iftarda buluştu

CesHef

Active member
Bakan Kurum, birinci kere oy kullanacak 5 bin gençle iftarda buluştu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Gençlik Kolları tarafınca Başşehir Millet Bahçesi’nde organize edilen “AK Gençlik İftarı”nda 2023 seçimlerinde birinci kere oy kullanacak olan 5 bin yeni seçmen ile bir ortaya geldi. Programa AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Altındağ Belediye Lideri Doç. Dr. Asım Balcı ve AK Parti Gençlik Kolları Lideri Eyüp Kadir İnan katıldı. Gençlerle birlikte iftar yapan Bakan Kurum, burada bir de konuşma gerçekleştirdi. Kurum, gençlerin kıymetine değindiği konuşmasında Türk milletini hayallerine ve amaçlarına gençlerin ulaştıracağını anlattı.

“Sizlere epeyce güveniyoruz”

Gittikleri her yerde gençlerle buluşarak saatlerde dertleştiklerini söyleyen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Ne vakit gençlerimizle buluşsak, şu anda olduğu üzere bizi bir heyecan kaplıyor, içimiz kıpır kıpır ediyor. Hele hele, Cumhurbaşkanımızın gençlerimizle buluşmaları harika hoşluklara sahne oluyor. Sizlerin yardımıyla başkanımızdan; şiirler dinlemek, türküler dinlemek, anılar dinlemek erdemine erişiyoruz. Sizlere epey güveniyoruz. Birçok hoş sabahlara, sizlerle uzanacağımıza yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bu milletin, bin yıllık hayallerine, maksatlarına bizleri ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Şunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Bu milletin bir amacı var. O gayesi sizler omuzlarınızda yükselteceksiniz” diye konuştu.

“Filistin davasını unutmayacaksınız, Afrika’yı yazgısına terk etmeyeceksiniz”

Gençlere nasihatlerde bulunan Bakan Kurum, şunları kaydetti: “Sizler bizden daha özgüvenli bir nesilsiniz. Sizler bugün itibariyle dünyada kelam sahibi bir ülkenin gururlu vatandaşlarısınız. Bizim el yordamıyla yaptıklarımızı sizler teknolojiyle, yapay zeka ile yapacaksınız. Dedelerinizin, atalarımızın okla, yayla yaptıklarını sizler İHA’larla, SİHA’larla yapacaksınız. Dünyayı hayran bırakacak geleceğin akıllı kentlerini, geleceğin kentlerini sizler inşa edeceksiniz. Medeniyetimizin kentlerini, çarşılarını, hanlarını, hamamlarını, mescitlerini, külliyelerini sizler ihya edeceksiniz. Bu cennet vatanın, taşını, toprağını, havasını, suyunu, etrafını, tabiatını; hasılı tüm servetini sizler koruma edeceksiniz. Dünyadaki tüm haksızlıklara karşı zulümlere sesi, buradaki gençlerimiz yükseltecek. Filistin davasını unutmayacaksınız, Afrika’yı yazgısına terk etmeyeceksiniz.”
 
Üst