AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma Hakk’a yürüdü

CesHef

Global Mod
Global Mod
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma Hakk’a yürüdü AK Parti’nin ağabeyi İsmet Uçma hayatını kaybetti

AK Parti kurucu üyesi ve İstanbul milletvekili İsmet Uçma hayatını kaybetti.

AK Parti’de 24, 25, 26 ve 27. periyot milletvekilliği yapan Uçma, bir müddetdir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Uçma’nın cenazesi yarın öğlen vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Mescidi’nde kılınacak cenaze namazının akabinde, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İSMET UÇMA KİMDİR?

1 Ocak 1955’te Ordu Fatsa’da doğdu. İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı olan İsmet Uçma, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Tıpkı fakültede Kelâm İdeoloji Anabilim Kolunda “Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı” isimli çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma İktisadı ve Sanayi Bağları Anabilim Kısmında “Bir Toplumsal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik” isimli çalışmasıyla doktorasını tamamladı.

Bir devir özel bir okulda öğretmenlik yaptı. Yayıncılık ömrüne 1983 yılında Bir Yayıncılıkta editör olarak başladı ve 1986 yılında İşaret Yayınlarını, 2000 yılında da Kent Yayınlarını kurdu. 1994-1997 yılları içinde İstanbul Vilayet Genel Meclisi Üyeliğine seçildi.

AK Parti Kurucu Üyesi olan Uçma, 2011’de AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Müellifler Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komitesi, ÜSEV üzere kuruluşlarda farklı vazifeler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Müellifler Birliğinin “Yılın Yayıncısı” mükafatına layık görüldü. Arapça ve İngilizce bilen İsmet Uçma, 6 çocuk babasıdır.

TAZİYE BİLDİRİLERİ ARKA ARDA

Kanal7 Medya Kümesi’nden taziye iletisi

BEKİR BOZDAĞ

AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’da İsmet Uçma için, “İstanbul milletvekilimiz, değerli kardeşim İsmet Uçma’nın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhum İsmet Uçma kardeşime Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Yeri cennet, makâmı âlî olsun.” iletisini paylaştı.

YALÇIN AKDOĞAN

AK Parti Genel Merkez Demokrasi ve Hakem Konseyi Lideri ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, üzücü haberi Twitter adresinden duyurarak, “Değerli dostum, ağabeyim, yol arkadaşım İsmet Uçma Hakk’a yürüdü; Rabbim rahmetiyle muamele etsin, yeri Cennet olsun. Başımız sağolsun” dedi.

TEVFİK GÖKSU

Esenler Belediye Lideri Tevfik Göksu, “İstanbul Milletvekilimiz, değerli büyüğümüz İsmet Uçma’nın vefatını derin hüzünle öğrendim. Merhum İsmet ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve baş sıhhati diliyorum. Yeri cennet olsun.” paylaşımını yaptı.