Ağda kızarıklığı için doğal prosedürler

Turgut

New member
Özellikle hassas cilde sahip şahıslarda, ağda daha sonrası meydana gelen kızarıklıklardan kurtulmak mümkün. Tüyler alındığında bedenin verdiği bir reaksiyon olan kızarıklıkları doğal formüllerle geçirebilirsiniz. Yüksek Topuklar grubu olarak sizler için, ağda kızarıklığı nasıl geçer, cevaplıyoruz. İşte, ağda kızarıklığı için doğal yöntemler…


Ağda kızarıklığı için aloe vera!

Aloe veranın nemlendirici ve uygunlaştırıcı tesiri yardımıyla ağda daha sonrası oluşabilecek kızarıklıkları ve sivilceleri önleyebilirsiniz. Uyguladıktan daha sonra cildinizin serinlediğini, kızarıklık ve yanma hissinin hafifçelediğini hissedeceksiniz. Aloe vera bununla birlikte, güneş niçiniyle cildinizden oluşan lekeleri de hafifçeletmeye yardımcıdır. Cilt tonunuzu eşitlemek için uygulayabileceğiniz doğal metotlardan biridir.

Ağda daha sonrası karbonat maskesi

1 kase yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonatı bir kasede karıştırın. Ağda daha sonrası kızaran bölgeye sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Bu maske kızarıkları giderirken ağdadan daha sonra oluşabilecek sivilcelerin de önüne geçecektir.


Ağda kızarıklığı için bebek pudrası uygulayın!

1 yemek kaşığı bebek pudrası, biraz gül suyu ve limon suyunu bir kasenin içerisinde, krem kıvamı alana kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir katman halinde sürün. 10 dakika bekledikten daha sonra durulayabilirsiniz.

Ağda kızarıklığı nasıl geçer?

  • Ağda daha sonrası kızarıklıktan kurtulmak için ağda yaptığınız bölgeyi buzla ovabilirsiniz. Soğuk kompres usulü, yanma hissiyatını ve kızarıklığı hafifçeleterek, cildinizin sakinleşmesine yardımcı olacaktır.
  • Hassas bir cilde sahipseniz, ağda daha sonrası sıcak duş almayın! Sıcak su kan dolanımını hızlandırarak kızarıklıklığı artırır. beraberinde, cildinizin tahriş bulunmasına yol açar. Duşa girmeniz gerekiyorsa ılık su hatta dayanabiliyorsanız soğuk suyu tercih edin.
  • Regl olduğunuz vakit içinderda ağda yapmaktan kaçının. Hassas bir cilde sahip olmasanız bile bu vakitte ağda yaptığınızda cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir.
  • Ağda daha sonrası bedeninizi sıkan kıyafetlerden uzak durun. Dar kıyafetler, cildinizi tahriş eder ve kızarıklıkların geçmesine pürüz olur.
 
Üst