YKS’de AYT eşit yük birincisi Konyalı Melike Demirbağ muvaffakiyetinin sırrını bu sözlerle anlattı

Sefer

Global Mod
Global Mod
Konya özel bir kolejin Fen Lisesi’nden mezun olan 18 yaşındaki Demirbağ, elde ettiği birincilikle hayli keyifli olduğunu tabir etti.

Demirbağ, sıkı bir çalışma süreciyle muvaffakiyete ulaştığını anlatarak, “Ailem ve okulum beni her vakit olumlu tarafta etkiledi. Rahatsızlık yaşadığım bir müddetç olmadı. Dersi derste anlayanlardanım. Pandemi sürecinde canlı dersler ve öğretmenlerimle kurduğumuz bağlantı benim için epeyce faydalı oldu. Ailem özgür alanıma hürmet duyarak, dayanak olmayı tercih etti” diye konuştu.

AA
Melike Demirbağ ve ailesi

İmtihana hazırlık sürecinde daima yürüyüş yaptığını, deneme ve şiir cinsinde yazılar kaleme aldığını aktaran Demirbağ, basılmayı bekleyen bir kitabın da hazırlığını tamamladığını lisana getirdi.

AA
Melike Demirbağ

“Siyaset Bilimi ve Milletlerarası Münasebetler kısmına kayıt yaptırmak istiyorum”

Demirbağ, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlgiler kısmına kayıt yaptırmak istediğini belirterek, “İmtihanlarda aldığımız derecelerden daha fazlasıyız. Kimsenin kendisini puanıyla tanımlamamasını tavsiye ederim” dedi.

Anne Nuray Demirbağ da, epey ağır çalışan kızından bu başarıyı beklediklerine işaret ederek, “Bizi hayli onurlandırdı, keyifli etti. Bundan daha sonrası için de inşallah amaçlarına ulaşır, yapmak istediği her şeyi yapar” sözlerini kullandı.