Yaz Kur’an kursu için kayıtlar başlıyor: 11 Temmuz’a kadar sürecek

Sefer

Global Mod
Global Mod
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, müracaatlar, cami, kurs yahut “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden 11 Temmuz’a kadar yapılabilecek.

Çocuklarda yüz yüze eğitim

Kurslara 4-22 yaş kümesi içindeki çocuk ve gençler kayıt yaptırabilecek. Buna nazaran, 4-9 yaş kümesindeki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur’an kursuna şahsen yahut web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu kümeye yalnızca yüz yüze eğitim verilecek.

Gençlere eğitim online verilecek

10-15 yaş içindeki öğrenci velilerinin, bir daha şahsen ya da web sitesi üzerinden yapabileceği müracaatların akabinde eğitimler tercihe göre yüz yüze yahut çevrim içi olacak. 16-22 yaş ortası öğrencilerin müracaatları ise web sitesi üzerinden alınacak, eğitimler yalnızca çevrim içi olacak.

Her gün ateş ölçümü yapılacak

Kur’an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de müracaat yapılabilecek. Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sıhhat kuruluşuna yönlendirilecek.

20 Ağustos’da sona erecek

Kovid-19 önlemleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayacak Kur’an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.