Yarın okullar tatil mi? 13 Ocak 2022 Perşembe kar tatili olan vilayetler ve ilçeler

Sefer

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin biroldukca kentinde olumsuz hava şartları niçiniyle okullar tatil ilan edildi. öğrenciler ve veliler yaşadıkları kentte okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. Meteoroloji’nin ikazlarının akabinde yurt genelinde çeşitli vilayetlerde kar yağışı tesirini gösterirken öğrencilerin de kar tatili konusunda bir beklentisi oluştu. Peli yarın 13 Ocak Perşembe günü okullar tatil olacak mı?

YARIN (13 OCAK) OKULLAR TATİL Mİ?

13 Ocak Perşembe yarın hangi vilayetlerde okullar tatil olacak? Bugün okullar tatil mi? Kar tatili olan vilayetler hangileri? MEB Valilik açıklamaları…

KIRKLARELİ

Kırklareli’de tesirli olan fırtına niçiniyle binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Vilayet merkezi ve Kofçaz ilçesinde, eğitim- öğretime 1 gün orta verildi.

Kırklareli ve birtakım ilçelerinde şiddetli fırtına binaların çatılarını uçurup, ağaçları devirdi, kimi binalardaki dairelerin camları kırıldı.

Uçan çatıların üzerine düştüğü birtakım araçlarda ise hasar meydana geldi. Pınarhisar ilçesinde fırtına niçiniyle Koloğlu İlkokulu’nun girişi yıkıldı.

Kırklareli Valiliği, fırtına niçiniyle vilayet merkezi ve Kofçaz ilçesinde 12 Ocak günü eğitime 1 gün orta verildiğini deklare etti. Açıklamada,

“İlimiz Merkezinde ve Kofçaz İlçemizde olumsuz hava şartları sebebiyle; resmi- özel tüm okullar ile bağlı bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim’ faaliyetlerine 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün müddetle orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile gebe işçimiz de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil müddetince idari müsaadeli sayılacaklardır” denildi.

DENİZLİ

Denizli’nin Çameli ilçesinde, kar niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Çameli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 12 Ocak çarşamba günü yüz yüze eğitime orta verildiği açıklandı.

Olumsuz hava kaidelerinin insan sıhhatini ve trafik güvenliğini tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da yarın müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Eğitim ve öğretimin yarın uzaktan devam edileceği açıklandı.

ÇANAKKALE

Çanakkale’de yarın beklenen olumsuz hava şartları ve kar yağışı niçiniyle, taşımalı ve köy okullarında eğitime 1 gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yarın bölge genelinde hava kaidelerinde olumsuzluk yaşanmasının ve kar yağışının beklendiği açıklandı.

Bu niçinle, vilayet genelinde taşımalı eğitime 1 gün orta verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“bir daha vilayet genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda bakılırsav yapan öğretmenlerimizin birçoğu vilayet ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün orta verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim haricindeki eğitime orta verilmesi sonucu, oluşan kurallara bakılırsa ilçe bazında kaymakamlıklarımızca kıymetlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa müddette kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıyeten, birebir gün vilayet genelinde kronik hastalığı bulunan , gebe ile engelli çalışanlar 1 gün idari müsaadeli sayılacaklardır.”

TUNCELİ

Tunceli`nin Ovacık ilçesinde 3 gündür tesirli olan kar yağışı ömrü olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 70 santimetreyi bulduğu ilçede eğitime verilen orta bir gün daha uzatıldı. Kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçi de müsaadeli sayılacak.

İstanbul ili için çabucak hemen kar tatili açıklaması bulunmuyor. Mevzu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde olacaktır.

KONYA

Konya’nın Derebucak ilçesinde kar yağışı sebebiyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildi. Derebucak’da ağır kar yağışı niçiniyle İlçe Hıfzıssıhha Konseyi sonucu ile tüm eğitim kurumlarında çarşamba günü yüz yüze eğitime orta verildi.

Uzaktan eğitim sonucu alınan ilçede, engelli ve gebe kamu bakılırsavlileri de idari müsaadeli sayılacak.

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, dün geceden beri tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime 2 gün mühletle orta verildi.

Karlıova ilçesinde tesirli olan ağır kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Dün gece saatlerinde başlayıp gündüz de tesirini sürdüren kar yağışıyla meskenler, araçlar ve caddeler karla kaplandı.

Kar kalınlığının yüksek kısımlarda 1 metreye ulaştığı ilçede, eğitime 2 gün orta verildi. Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ve Vilayet Özel Yönetimi gruplarının, yolların kapanmaması için çalışmaları sürüyor.