TURKOVAC’ı geliştiren ERÜ’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül

Sefer

Global Mod
Global Mod
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafınca Covid-19’a karşı geliştirilen, Sıhhat Bakanlığı ve TÜSEB dayanağıyla Faz-3 çalışmalarına devam edilen TURKOVAC, Yükseköğretim Şurası tarafınca Üstün Muvaffakiyet Mükafatları kapsamında ’Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Ödül, Yükseköğretim Şurası (YÖK) Akademik Yılı Açılış Töreni’nde ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca verildi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen merasime Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Lideri Mustafa Şentop, Bakanlar, YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın yanı sıra üniversite rektörleri, rektör yardımcıları ile akademisyenler katıldı.

MÜKAFATI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TAKDİM ETTİ

Düzenlenen merasimde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar’ın konuşmalarının akabinde Yükseköğretim Konseyi Üstün Muvaffakiyet Mükafatları verildi. Yükseköğretim Şurası Üstün Muvaffakiyet Mükafatları kapsamında ERÜ COVID-19’a karşı inaktif aşının geliştirilmesi ve insan faz çalışmalarının yürütülmesi projesi ile 2021 Yılı Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca takdim edildi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, hususla ilgili yaptığı açıklamada Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafınca COVID-19’a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC’ın mükafata layık görülmesinden dolayı keyifli olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar’a teşekkür etti.