Telafi için müracaat vakti

Sefer

Global Mod
Global Mod
Kovid-19 salgını niçiniyle milyonlarca öğrenci birtakım devirlerde uzaktan, kimi vakit içinderda yüz yüze eğitim alarak 2020-2021 eğitim öğretim yılını geride bıraktı. Öğrenciler için artık telafi devri başlıyor. Birinci ve ortaöğretim öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ait karne ve muvaffakiyet dokümanları 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açıldı. Lakin yüz yüze karne almak isteyen öğrenciler, 2 Temmuz’da okullardan alabilecek.

EN AZ 12 ÖĞRENCİ

Öte yandan telafi eğitimi için de müracaatlar dün başladı. “Telafide Ben de Varım” programı için dün başlayan müracaatlar 2 Temmuz’a kadar sürecek. Eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen öğrenciler, veli müsaade evraklarıyla eğitim faaliyetinin açıldığı okula başvurabilecek. Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci kümesinin oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak.

TELAFİ 5 TEMMUZ’DA

Müracaatların akabinde telafi eğitimi 5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri içinde düzenlenecek. Telafi eğitimi zarurî değil. Gönüllülük temeline bakılırsa öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fizikî, sosyal-duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

İSTEKLİ ETKİNLİKLER

Telafi eğitim ile öğrencilerin toplumsallaşması ve pandemi devrindeki olumsuz tesirlerden uzaklaşması hedefleniyor. Telafi eğitimi programı öncesinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda okullarda aktifliklerine devam edilecek. Gönüllülük temeline bağlı etkinlikler 5 Temmuz tarihine kadar sürecek.