TEKNOFEST KARADENİZ’de 30 bin çocuğa eğitim

XeeX

New member
Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı’nın (T3 Vakfı) TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında kurduğu atölyelerde 30 bin çocuğa eğitim verildi.

T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde Samsun Çarşamba Havalimanında düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ’in ortasındaki atölyelere çocuklar ilgi gösterdi.

Festival kapsamında atölyelerde 30 bin çocuk eğitim aldı.

T3 Vakfı Deneyap Koordinatörü Buse Zehra Kökçam, TEKNOFEST KARADENİZ’in birinci gününden itibaren çocukların atölyelere büyük ilgi gösterdiğini söylemiş oldu.

Vakfın şenlik alanında atölyeleri bulunduğuna işaret eden Kökçam, “Bu atölyeler içinde tabiat bilimlerinden dizayna, matematikten teknolojiye, bilimden keşfe 20 atölye bulunmaktadır. 6 gün boyunca 30 binden çok çocuğa eğitim verdik. bununla birlikte T3 Vakfı projelerine de şenliğe katılan vatandaşlarımız müracaat yapabildi. Bunun yanı sıra girişimcilik merakı olan bireyler de girişimcilik başvurusu yaptı.” dedi.

T3 Vakfı’nın eğitim parkurunun tanıtımının da yapıldığını lisana getiren Kökçam, “beraberinde planetaryumda astronomi gösterisi oldu öğrencilerimiz için. 12 bin öğrenci de planetaryumu ziyaret etti.” sözünü kullandı.