Tablo ayarlamak için adım adım talimatlar

Sefer

Global Mod
Global Mod
Özellikle özenle katlanmış peçeteler, özel bayramlarda bunu belli ediyor. Sizlere çeşitli katlama şekillerini anlatacağız.

Bir bakışta en önemli şeyler

Özellikle özenle katlanmış peçeteler, özel bayramlarda bunu belli ediyor. Size bir fotoğraf kılavuzunda adım adım anlatacağımız farklı katlama şekilleri var.

Peçeteyi bir muma katlayın

Peçeteleri botlara katlayın

Noel motifleri, peçeteler de dahil olmak üzere Noel sezonunda özellikle rağbet görmektedir.

Bot: Peçeteler bot olarak da katlanabilir.
Bot: Peçeteler bot olarak da katlanabilir.

Talimatlar peçete figürü botları (Kredi: MarynaVoronova/ Getty Images)

Peçeteleri bir fana katlayın

Peçeteleri silindirlere katlayın

Peçeteyi bir çiçeğe katlayın

Bir gülü veya nilüfer çiçeğini katlamak sizin için çok karmaşıksa veya zaman alıyorsa, şu basit alternatifi de seçebilirsiniz:

Peçete tekniği: bir çiçek için adım adım talimatlar.
Peçete tekniği: bir çiçek için adım adım talimatlar.

Peçete tekniği: bir çiçek için adım adım talimatlar. (Kaynak: MarynaVoronova/Getty Images)

Sofra düzeniniz için doğru peçete stili

Peçete tarzını seçmeye gelince, her zaman büyük resmi göz önünde bulundurmalısınız. Klasik bir beyaz düğün için, beyaz keten peçeteler bugün hala rakipsiz bir şekilde zariftir. Desenli çanak çömlekleriniz varsa ve bir grup arkadaşınızı eğlendiriyorsanız, modaya uygun bir desen karışımını denemeye cesaret edebilirsiniz.

Uç: Tek renkli çanak çömlek ile bağlantılı olarak daha da fazla özgürlüğe izin verilir. Ancak her zaman aklınızda bulundurun: Çoğu durumda, düz renkli peçetelerden yapılmış katlanmış bir figür en etkileyici görünüyor. Katlama ne kadar karmaşıksa, düz renkli bir peçeteyi tercih etmeniz o kadar olasıdır.

Ucuz bez peçetelerin katlanması kolaydır

Elbette kumaş peçete, ister ketenden ister pamuktan yapılmış olsun, özellikle zarif bir izlenim bırakıyor. İstenilen katlama şekline göre daha kalın veya daha ince bir kumaş kalitesi seçmelisiniz. Daha kalın peçetelerde, basit bir kat oldukça gösterişli görünür. Ayrıntılı bir katlama, daha ince bir peçeteyle daha iyi sonuç verir.

Keten peçeteler harika görünüyor, ancak pamuklu peçetelerden daha pahalı ve daha sert. Şekillendirilmesi daha kolay ve aynı zamanda daha ucuz olan pamuklu peçeteler, mükemmel katlama malzemesi olduğunu kanıtlamıştır.