Son dakika… Erdoğan’dan Filistin atılımı: Herzog’u arayıp koşulunu sunacak!

CesHef

Active member
Son dakika… Erdoğan’dan Filistin atılımı: Herzog’u arayıp koşulunu sunacak! Erdoğan, bugün İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’la telefonda görüşeceğini bildirdi. Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti MYK toplantısında, İsrail’in Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik müdahaleleri de gündeme geldi.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’la bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söyleyen Erdoğan’ın “Her vakit olduğu üzere, daha evvel söylemiş olduğim üzere Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim kırmızı çizgimizdir. Sayın Herzog’la da bu çerçevede konuşacağız.” dedi.

ERDOĞAN’DAN HERZOG’A KOŞUL


Lider Erdoğan, Herzog’a “Türkiye ile münasebetlerin hakikaten hoş olmasını, güzele gitmesini istiyorsanız kırmızı çizgimize hürmet göstermelisiniz” diyeceğini belirtti.

DAHA EVVEL DE HATIRLATMIŞTI

Erdoğan ve Herzog en son 1 Nisan’da bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. toplantıda, Filistinlilerin Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yahut İsrail’e girmelerinin engellenmemesinin ehemmiyetini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının son 10 günü Mescid-i Aksa’nın 24 saat ibadete açık tutulması ve gayrimüslimlerin ziyaretlerine kapatılması konusunda İsrail makamlarının gösterdiği hassasiyeti sürdürmelerini beklediğini bir dahalemişti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
 
Üst