Son Dakika: Bakan Bozdağ’dan Seyahat Davası’na ait kıymetli açıklamalar

CesHef

Global Mod
Global Mod
Son Dakika: Bakan Bozdağ’dan Seyahat Davası’na ait kıymetli açıklamalar SON DAKİKA HABERİ: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Seyahat Parkı davasına ait açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, “Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızdır. Ne ABD ne diğeri karışamaz.” açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Osman Kavala’nın müebbet mahpus cezasına çarptırılma sonucunın akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit eden CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’e sert reaksiyon gösterdi.

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu belirten Bakan Bozdağ, “Kimsenin seçilmiş Cumhurbaşkanına parmak sallamaya hakkı da, haddi de yoktur. Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargının üstünde değildir. Cumhurbaşkanımıza ve yargıçlarımıza lisan uzatanları kınıyorum” tabirlerini kullandı.

Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkan notalar şöyleki:

“Yargıda bakılırsav yapan yargıçlara lisan uzatanları kınıyorum. Kimse kedini hakim yahut mahkeme yerine koymamalıdır. Herkesi hürmet duymaya davet ediyorum.

Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızdır. Ne ABD ne diğeri karışamaz.”