Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt’ta okullar eğitim öğretime hazırlanıyor

Sefer

Global Mod
Global Mod
Şiddetli yağışın akabinde 11 Ağustos’ta ilçedeki Ezine Çayı’nın taşması, can kayıplarının yanı sıra iş yerleri ile epey sayıda konutun su ve balçık altında kalmasına niye oldu. Selde okulların büyük kısmı de ziyan gördü.

Vilayet Hıfzıssıhha Şurası tarafınca ilçede yüz yüze eğitimin 20 Eylül’de başlamasına karar verildi.

Öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtılıyor

Okulların açılacağı tarihe kadar öğrenciler uzaktan eğitim alacak. Öğrenci ve öğretmenlerin sorun yaşamaması için 1066 tabletin dağıtımına Bozkurt Kaymakamlığı tarafınca başlandı. Birinci tabletlerin dağıtımını Kaymakam Murat Atıcı yaptı.

Fatih İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Dilek Çetinkaya, okullarının selde ziyan gördüğünü, okulunu fazlaca özlediğini söylemiş oldu. Çetinkaya, “Okulların bir an evvel açılmasını istiyorum. Çok heyecanlıyım. İnşallah arkadaşlarımla keyifli oluruz.” dedi.

Üçüncü sınıf öğrencisi Ecenur Çetinkaya ise “Arkadaşlarımı da okulumu da fazlaca özledim. Okulların açılmasını bekliyorum.” diye konuştu.

İnşaat ve tadilat çalışmaları sürüyor

Okulların yeni eğitim öğretim devrine hazırlanması için çalışmalar hızlandı. Okul binalarının inşaat işleri sürüyor.

Yeni eğitim öğretim periyodunda, binası yıkılan Bozkurt Ortaokulu Fatih İlkokulu’nda eğitim verecek. İlkokulun ek binasında da anaokulu öğrencileri eğitim alacak.

Binası ziyan goren İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi de Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde eğitim verecek.