Öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatlarda amelelik yapıyor

Sefer

Global Mod
Global Mod
Edirne’de yüz yüze eğitimin başlamasının akabinde Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç kimi öğrencilerin ayakkabılarının yırtık olduğunu fark etti. Bunun üzerine harekete geçen Çekiç, hafta sonu inşaatlarda amelelik yapmaya başladı.

ÖĞRENCİLERE AYAKKABI ALABİLMEK İÇİN

Dezavantajlı öğrencilerin epey olduğunu ve Mithatpaşa İlkokulu’nda müdürlük yaptığını lisana getiren Ertan Çekiç, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birtakım öğrencilerin ayakkabılarının eski olduğunu fark ettiğini ve öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatlarda yevmiyeli amelelik yaptığını söylemiş oldu.

Çekiç, “Öğrencilerimin fırsat eşitliğinden en üst düzeyde yararlanabilmeleri için ne yapabilirim diye düşündüm. Ben Şükrüpaşa Mahallesi’nde bulunan bir inşaatın ustalarıyla görüşerek, onların da takviyesiyle bu sonucu aldım. Ben amelelik, onlar da ustalık yaparak, muhtaçlığı olan öğrencilerime dayanak olacağız. Ben bugünkü yevmiyemi, ustalar ise kendi yevmiyelerini okulumuzun öğrencilerine ayakkabı muhtaçlığı olarak sağlayacağız. Edirne’de sahiden eğitime takviye olan herkese epeyce oldukca teşekkür ediyorum. Bugün bir kişi ile iki öğrencinin ayakkabı gereksinimi karşılanacak, biz 10 bireyiz. bu biçimde olunca 20 öğrencinin ayakkabı muhtaçlığını bugünkü çalışmamızla karşılamış oluyoruz” dedi.

“EĞİTİME KATKIDA BULUNMAK İÇİN TAKVİYE VERİYORUZ”

İnşaat sahibi Nurettin Ertek ise, eğitim için katkıda bulundukları için sevindiklerini belirterek, “Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan hocamız geldi ve bizimle çalışmak istedi. Durumu olmayan öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatımızda amelelik yapıyor. Biz de eğitime katkıda bulunmak için dayanaklarımızı veriyoruz” biçiminde konuştu.

“BÖYLE ÖĞRETMENLERİMİZİ GÖRMEK GURURLANDIRDI”

Gururlandıklarını belirten inşaat çalışanı Sadık Alpdeyin, “Gururlandık yani. bu biçimde öğretmenleri bu periyotta görmek sahiden gurur verici ve kendisini tebrik ettik. Biz de kendisine takviye olmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün insanlara bu türlü yardım davetinde bulunuyoruz. Her şey eğitim için, her şey çocuklar için” tabirlerini kullandı.