MEB ve YÖK de duyurdu: Yarından itibaren maske zaruriliği kaldırıldı

Sefer

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı yerlerdeki maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığını duyurdu. Erdoğan, “Sadece toplu taşım araçları ile sıhhat kuruluşlarında maske uygulamasına, hadise sayısı binin altına düşene kadar bir mühlet daha devam edilecek” sözlerini kullandı.

YARINDAN İTİBAREN KALDIRILIYOR

Gelişme daha sonrası Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Yükseköğretim Şurası (YÖK) Lideri Erol Özvar da, yarından itibaren eğitim kurumlarında öğretmen, akademisyen ve öğrencilerin maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

Çeşitli temaslar için Bartın’da bulunan Bakan Özer, Valilik ziyaretinde yaptığı konuşmada, yarından itibaren okullarda öğretmen ve öğrencilerin maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını deklare etti.

YÖK’TEN DE AÇIKLAMA

Öte yandan YÖK Lideri Erol Özvar da toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Bilim Konseyimizin önerisi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları doğrultusunda tüm yükseköğretim kurumlarında kapalı yerlerdeki maske kullanma mecburiliği kaldırılmıştır. Maskesiz bu yeni devirde tüm öğrencilerimize sıhhat ve muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.