MEB özel bölüm öğretmenleri dinledi

Sefer

Global Mod
Global Mod
Özel Dal Öğretmenleri Sendikası yetkilileri, özel öğretim kurumlarında misyon yapan öğretmenlerin meselelerini iletmek üzere Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan’la bir ortaya geldi.

ÖĞRETMENLER ORTASINDA HİÇBİR AYRIM YAPILMAYACAK

Edinilen bilgiye nazaran, MEB Tevfik İleri Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, resmi okullarda çalışan öğretmenler ile özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenler içinde hiç bir ayrımın yapılamayacağını tabir ettiği açıklandı. Yılmaz, özel kesimde çalışan öğretmenlerin özlük haklarını düzgünleştirmek için öğretmenlerden gelen talep ve teklifleri değerlendireceklerini söylemiş olduği kaydedildi.

TEK TEK DİNLENDİ

Özel kesimde çalışan öğretmenlerin yaşadığı meseleleri iletmeleri için Bakanlık olarak her vakit bağlantı kanallarının açık tutulduğunu vurgulayan Yılmaz, sendika temsilcilerini ve öğretmenleri tek tek dinledi. Özel Bölüm Öğretmenleri Sendikası yetkilileri de bölümde yaşadıkları problemlere tahlil bulunması gayesiyle gösterdikleri çaba ve kendilerini kabul ettikleri için Bakan Yardımcısı Yılmaz ve Genel Müdür Ömer İnan’a teşekkür ettikleri kaydedildi. Özel dal öğretmen temsilcileri, 2014 yılında yasal düzenleme ile kaldırılan taban maaş uygulamasının geri getirilmesiyle birlikte dalda vazife yapan öğretmenlerin mali ve özlük haklarının uygunlaştırılması konusunda taleplerini iletti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.