Lider Erdoğan duyurdu: Rize için yeni karar!

CesHef

Global Mod
Global Mod
Lider Erdoğan duyurdu: Rize için yeni karar! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Erzurum Kent Hastanesi, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Üretimi Tamamlanan Öteki Projelerin Açılış Töreni”ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirdi. Erdoğan, “Oltu Köprülü Kavşak ve temas yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023’e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç fiyatı 6.8 milyar lirayı buluyor.” açıklamasında bulundu.

Lider Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu biçimde:

Nitekim birbirimizi özlemişiz. Dadaşlar, kıymetli kardeşlerim. Sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Erzurum’u özlemişiz. Ne diyor şair, Dedim Erzurum nedir. Dedi ilimdir. Dedim, sarfiyat misin? Dedi, yolumdur. Dedim Emrah nedir, dedi kulumdur. Dedim satar mısın, dedi ki yok yok.

Erzurum’un meşhur kapıları bu kentin çağlar boyunca tüm kıymetli yolların kesişim yeri olmasından ötürüdır. Gürcü, Tebriz, Harput, İstanbul, Kars, Erzincan ve başka tüm kapılarıyla Erzurum bugün de yolların ve gönüllerin kavşak noktasıdır.

Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve Cumhuriyet’e her periyotta, milletimizin istikbal ve istiklal çabasında en ön safta yer alan Erzurum’u anlatmaya sözler yetmez. Erzurum anlatılmaz, Erzurum yaşanır.

ERZURUM BU ÜLKENİN BENDİDİR

Taksim Cami’nin açılışı anısına annesi ile birlikte bana ördükleri takkeyi bana ulaştıran Zehranur kardeşimin kalbine layık olma peşindeyiz. Erzurum’da hayvancılık yapan ve yem badiresi çeken kardeşlerimizin zahmetini giderme uğraşı içerisindeyiz. Erzurum bu ülkenin bendidir bendi. Bu milletin vicdanıdır. Bu coğrafyanın Şimal yıldızıdır. Erzurum dimdik ayaktaysa Türkiye huzur ve inanç ortasında demektir. Bunun için Erzurum’u daima kuvvetli kılmak, kalkındırmak, geliştirmek mecburiyetindeyiz.

DEV KENT HASTANESİ KAZANDIRDIK

Erzurum’a 385 bin metrekare kapalı alana, 3500 araçlık otoparka sahip 1574 yataklı dev bir kent hastanesi kazandırdık. Güzel olsun. Zelzeleye karşı 1284 adet izolatörle güçlendirilen hastanemiz yalnızca kentimizin bölgemizin değil, ülkemizin en çağdaş sıhhat kurumlarından biridir. Bu kent hastanemiz başkalarından farklı olarak büsbütün Sıhhat Bakanlığı tarafınca yapıldı ve işletilmektedir.

zati yaklaşık 1 yıl evvel fiilen hizmet vermeye başlayan hastanemiz salgın devrinde kentimize büyük katkı sağlamıştır. Aktüel fiyatlarla yatırım bedeli 979 milyonu bulan Erzurum Kent Hastanemizin iyi olmasını diliyorum.

Toplam 444 derslikli yeni 32 okul, bunun yanında sarsıntı güçlendirmesi yapılan 47 okulu bugün resmen hizmete açıyoruz.

TOKİ tarafınca yapılan mal meydanı kentsel dönüşümü kapsamındaki 579 konut, ilkokul, cami ve altyapı düzenlemelerinin açılışlarını da yapıyoruz.

Hayvancılık faaliyetlerine takviye olmak için inşa edilen canlı hayvan borsasının açılışını da bugün gerçekleştiriyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın dayanağıyla 344 ahır ve ağılı da hizmete alıyoruz.

2023’E KADAR BİTİRECEĞİZ

Oltu Köprülü Kavşak ve temas yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023’e kadar bitireceğiz. Yalnızca bu yatırımların rayiç fiyatı 6.8 milyar lirayı buluyor. Toplam yatırım bedeli 9.5 milyar lirayı bulan eser ve hizmetlerin resmi açılışlarını bugün gerçekleştiriyoruz.

“MİLLETİMİZDEN KARŞILIK BULAMAZLAR”

Boş teneke üzere gürültü çıkarmanın, palavra, iftira, istismar siyaseti yapmanın ötesinde kelamı olmayanlar hangi ittifakı kurarlarsa kursun milletimizden karşılık bulamazlar

19 yıldır ülkeyi eser ve hizmet siyasetiyle yönetiyoruz. Bugüne kadar eser, hizmet, proje ismine karşımıza çıkan olmadı. Boş teneke üzere gürültü çıkarmanın, palavra siyaseti yapmak üzerine ülkede hiç bir kelamı olmayanların hangi ittifakı kurarsa kursunlar milletten karşılık bulamazlar.

“RİZE AFET BÖLGESİ İLAN EDİLECEK”

Rize’de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirdi.

KAYNAK: HABER7