Kimliğini unutan genç imtihan salonuna bu biçimde koştu

Sefer

Global Mod
Global Mod
Hayallerine kavuşmak için KPSS’ye giren adaylar bugün 10.15’te başlayan ve 130 dakika sürecek Genel Yetenek, Genel Kültür testlerine tabi olacak. Eğitim Bilimleri için de öğlenden saat 14.45’te düzenlenecek oturumda ter dökecek. Adaylara 100 dakikalık müddet verilirken, KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos’ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos’ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 15 Ağustos’ta düzenlenecek.

Dakikalarla yarıştı

ÖSYM tarafınca gerçekleştirilen 2021-Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanında adaylar ter döktü. Zonguldak’ta üst araması sırasında kimliğini unuttuğunu fark eden genç, dakikalarla yarıştı. Nüfus cüzdanını alıp bir daha salona gelen gence nazaranvli polis memuru yardım etti.

İHA
İmtihan binalarının girişlerinde adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Zonguldak’ta imtihana girecek olan adaylar sabahın erken saatlerinden itibaren imtihanın uygulanacağı binaların önlerinde beklemeye başladı.

Kapılar saat 10.00’da kapandı

ÖSYM tarafınca KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanına girecek olan adaylara sabah oturumunda 130 dakikalık müddette 120 soru yöneltildi. İmtihan 10.15’te başlarken saat 10.00’dan itibaren imtihana girmek isteyenler imtihan salonlarına alınmadı.

İHA
İmtihan binalarının girişlerinde adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Korona virüs önlemleri alındı

Öte yandan ÖSYM, yeni tip korona virüs salgınına karşı da önlemler aldı. İmtihan binaları ayrıntılı biçimde temizlenerek dezenfekte edildi. İmtihan binalarının girişlerinde adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı. Korona virüse yakalanan adaylar ise imtihan merkezlerinde hazırlanan başka salonlarda imtihana alındı. İmtihan vazifelileri ile imtihana girecek olan adayların korona virüs durumları HES kodları ile takip edildi.

Nüfus müdürlükleri açık olacak

Öte yandan, imtihanın gerçekleştirileceği binaların önlerinde yığılmayı önlemek emeliyle vazifeliler haricinde hiç kimse okul bahçelerine alınmadı. İmtihan günü nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için süreksiz kimlik dokümanı verilebilecek. Nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için nüfus müdürlükleri açık tutulacak.
Sabah oturumunun akabinde 14.45’te eğitim bilimleri imtihanı uygulanacak. Bu imtihanda da 100 dakikalık müddet içerisinde adaylara 80 soru yöneltilecek.

İHA
Tokat’ta KPSS’ye girecek adaylardan kimliğini kaybedenler nüfus müdürlüğüne koştu.

Adaylar nüfus müdürlüklerine koştu

Tokat’ta, Kamu İşçi Seçme İmtihanına (KPSS) girecek olan adaylardan kimliklerini konutta unutan, kaybedenler nüfus müdürlüğünün yolunu tuttu. Vilayet Nüfus Müdürlüğü’nde süreksiz kimlik çıkardıktan adaylar polis gruplarından yardım istedi. İmtihana dakikalar kala süreksiz kimliklerini çıkartan 4 aday polis araçları ile imtihana girecekleri okullara yetiştirildi.