Kılıçdaroğlu’nun köstebekleri tespit edildi: Hükümetin projelerini işte bu biçimde sızdırmışlar

CesHef

Active member
Kılıçdaroğlu’nun köstebekleri tespit edildi: Hükümetin projelerini işte bu biçimde sızdırmışlar Hükümetin dar gelirliler başta olmak üzere toplumun her kesitine yönelik attığı ve önümüzdeki süreçle ilgili planlamalarının, kamuoyuna duyurulmasından evvel CHP tarafınca sahiplenilmesi, kamudaki köstebek bürokrat tartışmalarını bir daha alevlendirdi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarının faizlerinin silinmesi, icralık borçların tahsilinden vazgeçilmesi, araç alımında ÖTV indirim yapılması planı ve gençlerin bilgisayar ve cep telefonu alımında vergi indirimi yapılması üzere yeni projeler, hükümettilk evvel CHP tarafınca açıklanarak sahiplenildi. Hükümet, öbür birtakım projeleri de olgunlaştırıp kamuoyuna duyurmadan evvel, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafınca gündeme getirildi.

BÜROKRATLAR UYARILDI

Edinilen bilgilere nazaran; her bakanlık kendi çalışmasını büyük bir zımnilik ortasında yürütmesine karşın, sızmaların önüne geçemedi. Bunun üzerine bakanlıklar bünyesinde detayların kim tarafınca sızdırıldığına yönelik araştırmaların yapıldı ve köstebekler tespit edildi. Bu bireylerin hala “kızak kadrolar” olarak bilinen ve havuzda bekleyen birtakım eski bürokratlar olduğu açıklandı. CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun sav ettiği üzere “Halen faal bakılırsavde bulunan” bürokratlardan bir sızıntı olduğu tespit edilemedi. Bilgi sızdırdığı tespit edilen eski bürokratlardan kimilerinin “Müşavir” takımlarında misyon yaptıkları, bir etkin nazaranvleri bulunmadığı öğrenildi.

Bu şahıslarla ilgili rastgele bir yasal bir süreç ise yapılamıyor. Bilgi sızdırılan bakanlıklardaki kaynaklar, “Kanun gereği devlet sırrı niteliğinde olmayan bilgi sızdırılmadıkça bir süreç yapılamaz. Çakılı takımda nazaranv yapıyorlar. İşten atamazsın, ceza veremezsin” dedi.

Bakanlıklardaki etkin bürokratlar ise bundan daha sonraki çalışmalarla ilgili olarak bilgi sızmaması için, “dikkatli olmaları” konusunda uyarıldı. Çalışmaların daha dar bir takım ile ve titiz bir biçimde yürütülmesi istendi.

BOZDAĞ DA REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun “Köstebeklerim var. Hükümetin ortasında bürokratlar bize bilgi aktarıyorlar” sözlerine reaksiyon göstermişti:

“Hükümetin alın teriyle ürettiği projeleri, ürettiği yapıtları, aldığı kararları kimi bürokrasi içerisindeki ahlak mahrumu bireyler alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na gdolayıyorlar. O da hırsızlık eserini satın alıyor oradan siyasi yarar hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Siyaseten bile olsa hırsızlık malını satmak, siyasi yarar elde etmek ahlaki mi? Bunun ismi kapkaç siyasetidir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını da bu biçimdelikle kazandırmış oldu. Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malı üzereymiş gibi satıyor.”

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
 
Üst