Kılıçdaroğlu’ndan Osman Kavala açıklaması

CesHef

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’ndan Osman Kavala açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Karamsar bir ortamda olduğunuzu biliyorum ancak hiç kimse ümitsizliğe kapılmasın” diye başladı.

6 partinin buluşması hakkında açıklama yapan CHP lideri, toplantı daha sonrası yapılan açıklamayı hatırlattı.

GEZİ PARKI DAVASI KARARI

“Dün bir karar belirtildi” diye Seyahat Parkı davası hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Verdikleri kararlar kendi özgür iradeleriyle verdikleri karar değil. Talimatla aldıkları kararlar. Bu cins mahkemelerle yeni karşılaşmıyoruz. Bu tıp mahkemeleri epeyce gördük. Bu ülkenin Genelkurmay Lideri’nin terörist olarak tutuklandığını gördük” dedi.

Kılıçdaroğlu kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Baskıya isyandır Seyahat. Doğayı koruyalım diyor gençler. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davada müebbet mahpusa mahkum oldu. Dünyada bu biçimde bir örnek yok. Zira yargı bağımsız değil. Bu iktidar 5’li çetelerin iktidarıdır. Halkın, milletin değil, 5’li çetenin iktidarıdır.”

“KAVGA EDECEĞİZ”

“Farklı bir konuşma yapacağım” diyen Kılıçdaroğlu şunları söylemiş oldu:

“Hepimiz bu hoş ülkede birlikte ve birlikte yaşamak zorundayız. Karanlığa mahkum edilen milyonların sesini lisana getirmek istiyorum. Onların problemlerini size anlatmak istiyorum. Çok öfkeliyim. Evlatın karanlığa mahkum edildiği bir Türkiye asla istemiyorum. Hiç kimse olarak gördüklerinin, karanlık, ışıksız konutlarından sesleniyorum. Fakirlerin biriken öfkesini duyuyor musun? Evsiz, yurtsuz, elektriksiz, aç bıraktığın bebeklerin ağladığını duyuyor musun? daha sonra 5’li çeteyi düşünüyorum. Yumruklarımı sıkıyorum. Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiç bir şey yapmayanlar yüzünden bu hale geldi. Cüret yoksa zafer yoktur.

Bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum; Bu engerek ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne değerine olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. O yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için gayret edeceğim. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin.

Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında o esasen yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim, durmayacağım. İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir arbede var. Bu arbedeyi yol arkadaşlarımla yapacağız. Ülkeyi kaçak sığınamcılarla dolduranlarla, beş paraya vatandaşlığı satanlarla hengame edeceğiz, milyonların elektriğini kesen çetelerle hengame edeceğiz, sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle, uyuşturucu baronlarıyla, yargıyı siyasetin buyruğuna verip Brunson’ları özel uçakla gönderip, kendi insanını rehin tutanlarla arbede edeceğiz. Vatanı satanlarla arbede edeceğiz.

Biz birbirimize emanetiz. Kol kola yürüyeceğiz. Bu memleket bize emanet. Birimiz açken hiç birimiz tok değiliz, birimiz karanlıktayken hiç birimiz aydınlıkta değiliz.”