Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na karşı rövanş! Kırılma noktası olabilir

CesHef

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na karşı rövanş! Kırılma noktası olabilir CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nu partisinin salı günü gerçekleşecek TBMM’deki Küme Toplantısına katılmaya davet etti.

DAVET NE MANAYA GELİYOR?

Davetin yeni bir tartışmayı birlikteinde mi getireceği merak konusu olurken Sabah Gazetesi muharriri Mahmut Övür, Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na yönelik davetinin Saraçhane’ye bir yanıt olabileceğini söylemiş oldu.

“MUHARREM İNCE’YE YAPTIĞI ÜZERE YAPABİLİR”

Övür, “İmamoğlu’nu birinci sefer kümeye çağırıyor. Siyasi açıdan bir krılma noktası diyebiliriz. Orta yol bulacak bir hengame, tansiyon olmayacak. Fakat şunu söyleme ihtimalini yüksek görüyorum: ‘Gel bakalım Ekrem’ diyebilir. Muharrem İnce’ye yaptığı üzere yapabilir.” halinde konuştu.

“SARAÇHANE’YE YANIT OLABİLİR”

Bunun bir rövanş almak manasına geldiğini belirten Övür, “Kendi sosyolojisi ya da kamuoyu açısından Saraçhane’ye bir karşılık olabilir. Gel bakalım Ekrem derse enteresan olabilir.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU RENK VERMEZ, ELLERİ ANLATIR”

Mahmut Övür kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Kemal Beyefendisi hem UYGUN Parti tıpkı vakitte küreselciler hafifçee alıyorlar. Kemal Beyefendi, küreselcilerin kendisini çizdiğini unutmayacak diye düşünüyorum. Kılıçdaroğlu 12 yıldır CHP’nin başında. Siyaset mühdensiliği açısından uzman isimlerden biri. Fakat siyaset üretemiyor. Renk vermiyor. Kemal Beyin yüzünde hiçbir vakit renk bulamazsınız ancak elleri hayli kıymetli. Ellerinde daima bir harekat vardır. Şayet o hareket süratli bir hareket ise ortasından geçen sert bir şeyler vardır. Bu niçinle Kılıçdaroğlu’nun ellerine dikkat ediyorum.”

KAYNAK: SABAH