Kılıçdaroğlu’ndan “adaylık” çıkışı: Bilmek istiyorum!

CesHef

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’ndan “adaylık” çıkışı: Bilmek istiyorum! CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Kümesi 27. Periyot 5. Çalışma ve Kıymetlendirme Toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Buradan devlet memuru arkadaşlarıma seslenmek isterim. Siz sarayın yahut bir siyasi partinin memuru değilsiniz. Siz onurlu Türkiye Cumhuriyeti devletinin memurlarısınız. Sarayın savcıları, yargıçları başka ancak onurlu Türkiye Cumhuriyeti devletinin savcıları ve yargıçları farklı. Öbürlerinin ne olacağını ileride tarih yazacak. Lakin biz hangi görüşten olursa olsun devletin yanında duran, devletin saygınlığını koruyan bütün memurları baş tacı yapacağız.

Atama bekleyen öğretmenler bizi bekleyeceksiniz ancak bize katılacaksınız probleminizin tahlili için.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve öğretim vazifelileri, sizler de bize katılacaksınız. Bütün üniversiteleri özgür ve özerk kılacağız. Herkes bundan emin olsun.

Sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiç bir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez.

“BENİMLE OLDUĞUNUZU HİSSETMEK İSTİYORUM”

Siz sahiden benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek yahut istemeyerek ziyan verdiğini görüyorum. Artık karar verin. Halk düşmanlarını birlikte yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum.

Son bir ihtar yapacağım. Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz. Küçük yatırımcı soyuluyor. Piyasada yatırımcının buharlaşan parası dün itibariyle 5-5,5 milyar dolar. Bir SPK yetkilisi, ‘Sistematik risk yok’ diyor. EPDK palavra söyler mi? Maalesef söylüyor. Sistematik bir risk var. Daha evvel uyardım. İzliyorum sizi, notumu alıyorum dedim. Derken blöf yapmadığımı da tabir ediyorum. Küçük yatırımcıyı soyanları isim isim biliyorum. Bu işin namuslu uzmanları da biliyor. Hepsini uyarıyorum. Açıkça söylüyorum, bu paraları burnunuzdan fitil fitil geçireceğim. SPK aklını başına alsın da bakılırsavini yapsın.”

KAYNAK: HABER7