Kılıçdaroğlu’na elektrik eleştirisi: Keban’ı bağlasanız aydınlanmaz

CesHef

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’na elektrik eleştirisi: Keban’ı bağlasanız aydınlanmaz CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konutunun elektriği, ödemediği faturalar niçiniyle kesildi. Yeni Şafak Gazetesi Muharriri Hüseyin Likoğlu, Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyasetleri eleştirdi, “HES’lere karşı çıkıyor, termik santrallere ‘Hayır’ diyor, nükleer elektrik santraline karşı çıkıyor, zeytinlik mazeretiyle rüzgâr türbinlerine itiraz ediyorlar. Ancak ucuz elektrik istiyorlar” sözlerini kullandı. Likoğlu’nun yazısından ilgili kısım şu biçimde:

‘ELEKTRİK KESME’ PRODÜKSİYONU

Pençe-Kilit, sonlarımızın ötesinde yapılan bir operasyon olduğu için, hem HDP ile kurduğu bağlantıdan dolayı tıpkı vakitte hudut ötesi tezkereye ‘Hayır’ dediği için CHP’nin nasıl hal alacağı merak konusu oldu. CHP başkanı Kılıçdaroğlu, operasyonun üzerinden 20 saat geçtikten daha sonra toplumsal medya üzerinden “Mehmetçiğin ayağına taş değmesin” bildirisi paylaştı.

Kılıçdaroğlu’na yanıt, yarım saat daha sonra HDP sözcüsü Ebru Günay’dan geldi. Günay, Kılıçdaroğlu’nun “Mehmetçiğin ayağına taş değmesin” temennisine “Muhalefet başkanının verdiği reaksiyona bakar mısınız?” sözüyle karşı çıktı.

Bu tartışmalar yaşanırken, terör örgütü elebaşlarının, “Şehirlerde hareket yapın!” davetleri üzerine Bursa’da gerçekleştirilen bombalı hücumda bir ceza infaz muhafaza gorevlimiz şehit oldu. Bir gün daha sonra da İstanbul’da TÜGVA’nın şubesine bir daha bombalı atak düzenlendi.

Bütün bunlar yaşanırken sessizliğini bozan Kemal Kılıçdaroğlu, kameralar karşısına geçerek, eşi Selvi Hanım’ın kendini aradığını ve elektriğinin kesildiğini bildirdiğini söylemiş oldu. Akabinde CHP’nin resmi hesabı üzerinden bir elektrik kesme sineması yayınlandı.

Yeşilçam’ı geçtim… Hollywood direktörlerine taş çıkartır bir kurgu ile elektrik kesim anı kameraya alınmış. Elektriği kesmeye gelen takım binaya girerken, sayaç başında çalışırken, büyük bir ustalık ve profesyonellikle çekilmiş. İtina ile izleyicinin beğenisine sunulmuş.

Ardından hava sonucunca bir sinema de Kılıçdaroğlu çevirmiş meskeninde. Ben çocukluğumun bir kısmını gaz lambası ile geçirdim. Bir de ispirtolu lüküsümüz vardı, fazlaca ender yakıyorduk. Kemal Beyefendi, elektrikleri kesildiği için ispirtolu değil, tüp lüküsü yakarak geçti kameraların karşısına.

HEM HER TÜRLÜ SANTRALE KARŞI ÇIK tıpkı vakitte UCUZ ELEKTRİK İSTE!

daha sonra ne mi oldu… Üstte bahsetmiş olduğum gündem gitti, Kılıçdaroğlu ve CHP’nin lüküsü gündem oldu. Benim de bu yazıda yaptığım üzere biroldukça kişi CHP’nin lüküs tiyatrosunun peşine takılıp gitti, gidiyor.

Kemal Bey’in elektriği niçin kesilmiş… Elektrik artırımlarını protesto edeceğim diye faturasını üç aydır ödemediği için dağıtım şirketi EnerjiSa yasa gereği Kılıçdaroğlu’nun elektriğini kesmiş. Tesadüf mü, denk mi geldi bilmiyoruz. Tam bu biçimde bir gündemde bu kesinti kameralar eşliğinde gerçekleşti.

Peki, elektriği değerli bulanlar, Türkiye’deki elektrik yatırımları karşısında ne yaptılar.

Güneş gücü için milyar dolarlık yatırım yapanlara ‘çete’ diyorlar, çift eğrilikli beton kemer kategorisinde dünyanın en yüksek üçüncü, genel kategoride dünyanın en yüksek yedinci barajı Yusufeli Barajı’nı yapan yatırımcıya ‘çete’ diyorlar. HES’lere karşı çıkıyor, termik santrallere ‘Hayır’ diyor, nükleer elektrik santraline karşı çıkıyor, zeytinlik mazeretiyle rüzgâr türbinlerine itiraz ediyorlar. Ancak ucuz elektrik istiyorlar.

Bu karanlık zihniyete Keban Barajı’nın elektriğini bağlasanız aydınlatamazsınız. ötürüsıyla gerçek gündemimizle meşgul olup aydınlık yarınlar için çalışmaya devam etmeliyiz.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK