Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuşuyor

CesHef

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuşuyor CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Bizleri izleyen dinleyen herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Gönül ister ki sözlerime acı sözlerle başlamayalım fakat İmranlı Belediye Liderimizi genç yaşta kaybettik. Allah’tan rahmet diliyoruz.

‘ORTAK TALEBİM’ DİYEREK AÇIKLADI

Bütün arkadaşlarım olağanüstü bir uğraş harcıyorlar. Türkiye’nin her yerine gidiyorlar, herkesi dinliyorlar. Hepsinden ortak talebim söylemiş olduğimiz her kelamı gittiğiniz her yerde dinlendireceksiniz. Ortak bir ses Türkiye’de yankılanmalı.

İktisattaki sorun hayli önemli, mutfaklarda yangın olduğunu epeyce güzel biliyoruz.
Bir anne ‘kapı kapı para deniyorum. Çocuğumu kurtarın. Millet öldü öldü. Buramıza geldi’ diyor. Saray duyar mı, duyamaz. Onlar farklı yerde Lale Bölümü’nü yaşıyor.

Evvelden AKP’ye oy veren bir yurttaş ‘Milletimizin alım gücü kalmadı diyor…’ Iğdır’dan bir vatandaşımız tüp fiyatlarına isyan ediyor ve ‘dış güçler hepsi palavra hepsi dolan’ diyor. E biz de biliyoruz bunları.

Geçmişte AKP ve MHP’ye oy verenlere sesleniyorum. Daha kışın başında bu artırımlar gelmeden dedik ki ‘zamlar gelecek’. ‘Bir kış fonu kurun’ dedik. ‘Vatandaş zorluk çekmesin’ dedik. Yapmadılar. KDV yerine TRT’de hissesini düşürdüler.

Biz Kara kış fonunu kendi belediyelerimizin olduğu yerde kurduk. Çok sayıda vatandaşın elektrik, doğalgaz faturalarını ödedik. Geliyor gelmekte olan. 6 ayda bütün çarklar dönecek. Ülke büyüyecek.

“ÇİFTÇİNİN FAİZ BORCUNU SIFIRLAYACAĞIZ”

Bir çiftçi tutuklandı. İbrahim Kaya. Tarım Bakanı yüzde 71 faizle çiftçinin boynunu sıkıyor. Faizi indirdim diyorsun kimin faizini indiriyorsun. Çıkıyor ‘ ben faize karşıyım’ Nasıl karşı olmak bu.

Binlerce çiftçi faiz kıskacında. İbrahim Kaya ismine sesleniyorum. Çiftçinin faiz borcunu sileceksin. Silmiyorsun, indirdim diyorsun. İndirdiysen bu rezalet ne?

Kadın- erkek eşitliği diyoruz. Bayanlar her yerde ekmek parası için çalışıyor. Siyaset de niye olmasın. Bütün bayanlar cinsiyet kotası yüzde 50 olsun dedi. Bayan kardeşim sen şayet demokrasi istiyorsan. Bu kanın teklifine kim hayır diyorsa ona oy vermeyeceksin.

Yüzde 50 cinsiyet kotası bakalım kim onay verecek, kim vermeyecek.

Hayır derlerse seçimde onlara ders vermek sizlerin bakılırsavi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Eskişehir’den 3 kardeşimiz burada. Ek kontenjanın kullanılmasını istiyorlar. Kontenjan var. Yüzde 3. Atama yapılmıyor, boş tutuyorlar. Engelli kardeşlerim gidip AKP’nin kapısını çalma. ‘Ya takımları doldur ya da sana oy yok’ diyeceksin.

MİNİMUM FİYAT

3 konfederasyonun görüşüne katılıyoruz. Taban fiyatla ilgili şunlar demişler: “Pazarlık fiyatı değildir, çalışanlar yılın son 4 ayında eksik fiyat almak durumundadır. Net olarak açıklanmalıdır. Brüt açıklıyorlar. Bir ek yük gelmemesi için askeri fiyatın vergi dışı tutulması lazım” dediklerine katılıyoruz. Bunu da her insanın bilmesini isterim.

Düzgün de memleketi bu savaşı verecek pozisyona kim getirdi? Kim yönetiyordu bu memleketi? Bay Kemal mi yönetiyordu?