İstifa ve ifşanın akabinde CHP’nin içler acısı yüzü!

CesHef

Global Mod
Global Mod
İstifa ve ifşanın akabinde CHP’nin içler acısı yüzü! Yeni Akit müellifi Murat Alan, bugünkü “Yüzde 21, yüzde 23’ten büyük mü Bekir Beyefendi?” başlıklı yazsında, Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek’in istifa ve ifşasını kıymetlendirdi.

Murat Alan’ın bugünkü köşe yazısı şöyleki:

“Ne yazayım sanki diye düşünürken Sözcü’yü gördüm..

Şahane bir makara konusu var..

“İktidara talibiz”, “dürüst namuslu siyaset vaat ediyoruz” diyen CHP’nin içler acısı durumunu da ortaya koyuyor.

Yalnızca CHP’nin de değil, anketçilerinin, medyasının kirli yüzünü deşifre ediyor.

Lakin evvel bir flashback yapalım, yani geriye dönüp olayları hatırlayalım.

Üniversitede kurgu hocasına sormuştum, bu flashback terimi dahil, “ezberleyin” söylemiş olduğiniz 900 yabancı sözcük nerede, ne işimize yarayacak ki..

“Ooo olur mu fazlaca kıymetli her yerde kullanacaksınız” dedi..

15 yıldır bu işi yapıyorum, hiç işime yaramamıştı..

Ta ki bugüne kadar..

CHP hükmî kişiliğinin ve Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, geçtiğimiz mayıs ayında parti idaresini yerden yere vurmuş ve çeşitli argümanları gündeme getirerek parti üyeliği dahil tüm bakılırsavlerinden istifa etmişti.

Lakin ne istifa..

İstifa ederken de ana muhalefet partisinin ortasında bulunduğu bataklığı ifşa etmişti.

Fakat ne ifşa..

“Son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyon lira var. Kıymetli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir. Birilerinin yüksek maaşlar ile danışmanlıklara getirilmesi; yüksek maaşlı işçi transferi yapılması; yalnızca toplumsal medya belediyeciliği yapanlardan yarar gelmesi mümkün değildir” diyor Çiçek..

İstifa mektubu zehir zemberek.

Parti kaynaklarının çarçur edildiğini, bilhassa Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP idaresini destekleyen birtakım medya organlarına bu paraların dağıtıldığını söylüyor. Kimi anket firmalarına yalnızca CHP’yi önde göstermek için ya da AK Parti seçmenine algı operasyonu çekmek için kaynak aktarıldığını, kararı önce belirlenmiş sipariş anketler yaptırıldığını söz ediyor. Bu hedefle CHP’nin 650 milyon lirasının harcandığını kaydediyor.

Skandal değil mi?

Rezalet değil mi?

CHP’nin çalkalanması gerekmez mi?

650 milyon üzere devasa bir parayla beslendiği argüman edilen gazeteler ve gazeteciler kim merak etmiyor mu kimse?

Sipariş anketler hazırlayan anketçilerin kim olduğunu merak etmiyor musunuz?

Bu kadar flashback kâfi..

Dün Sözcü gazetesine bakarken (okumak için bakmam Sözcü’ye, her sabah Manşetlerin Dili’nde palavralarını yüzlerine vurmak için inceliyorum o açıdan) 4. sayfada bir haber gördüm.

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, T24 isimli (daha evvel Fuat Avni’nin montaj kasetlerini yayınlayan site..) Balbay günlüklerini patlatan siteye konuşmuş ve Sözcü de çabucak alıp haber yapmış..

Başlık şu: “AKP’nin çekirdek oyu %23’e indi”

Sedat Peker görüntüleri yayınlanınca AK Parti çekirdek tabanından oy kaybetmiş..

NTV, CNN, Habertürk’te çokça bilimsel seçmen verisi paylaşır Bekir Beyefendi..

Ombudsman üzere çıkıp, halkın siyasi tercihlerinin değişimini anlatır.

Fakat bakın ben Bekir Bey’in nasıl palavra dediğini deşifre edeyim size..

Nasıl algı idaresi yaptığını anlatayım size..

Haydi bir flashback daha yapalım..

Sene 2018..

Hani CHP, İP, SP, HDP ve oburlarının toplanıp Türkiye’yi 5 modüle bölen federasyon anayasasını konuştukları Tü-Ses var ya?

Hatırladınız mı?

İşte o Tü-Ses bir rapor hazırlatıyor.

Kime dersiniz?

Dünkü Sözcü’de “AKP’nin kemikleşmiş oyları %23’e düştü” diyen Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır’a..

Bekir Beyefendi de o raporu CHP Parti Meclisi’ne gdolayıp sunum yapıyor.

Raporun başlığı “2019’a Hakikat Stratejik Değerlendirmeler”..

Parti meclisi oturup dinliyor, Bekir Beyefendi anlatıyor:

“Türkiye’de seçmenin yüzde 45.3’ü hiç bir siyasi partiye aidiyet duygusu taşımıyor, çalışmaya göre AK Parti’nin çekirdek seçmeni yüzde 21.6, CHP’nin çekirdek seçmeni yüzde 4.8, HDP’nin çekirdek seçmeni ise 5.2..”

Müsaadenizle ağzımı hafifçeten bozmak istiyorum..

Ulan dün Sözcü’de “AKP’nin kemik oyu yüzde 23’e düştü” diyen sen değil misin?

2018’de yüzde 21.6’ymış senin anket şirketine nazaran..

Bu nasıl düşme, yüzde 1.4 artmış AK Parti’nin çekirdek oyu?

Desene görüntülerin olumsuz bir tesiri olmamış, bilakis kitleyi daha da kenetlendirmiş.

Konuşsana, “Yahu 19 yıldır iktidarda olan bir parti Türkiye’nin bütün partilerinin çekirdek oyundan daha fazla bir çekirdek oya sahip” desene..

Diyemez..

Zira CHP’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, ‘650 milyonu araştırma şirketlerine masa başı anketler hazırlasınlar diye verdiler’ dedi..

O şirketler masa başı düzmece anketler hazırlayacak, Saman Medyası da beslendiği CHP’den aldığı paralarla, o düzmece anketleri manşetlere çekip, algı operasyonu yapacak.

Bize de, sizin bu iğrenç palavra şebekenizi ifşa etmek düşecek.

Allah razı olsun Bilal Hocam; zorla ezberlettiğin (flashback) tabirler olmasa, bu düzenbazlığı ifşa ederken epey zorlanırdım.

Selametle.. “

KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ