İnce’den İmamoğlu ve Yavaş’a ‘Kılıçdaroğlu’ uyarısı: Bana yaptıklarını size de yaparlar

CesHef

Global Mod
Global Mod
İnce’den İmamoğlu ve Yavaş’a ‘Kılıçdaroğlu’ uyarısı: Bana yaptıklarını size de yaparlar Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi geçen belediye liderlerine “Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun.” ihtarında bulundu.

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin ilçe binasının açılışına katılmak için Kayseri’ye gelen İnce, bir otelde gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Partilerin bu yıl hazine yardımı almamaları istikametinde bir kampanya başlattıklarını söz eden İnce, pazartesiden itibaren kampanyayı imzaya açacakları belirterek, bu para ile üniversite öğrencilerine 2 milyon tablet alınmasını istedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, etkisiz hale getirilen PKK’lı teröristle fotoğraf çektirmesine değinen İnce, hiç bir milletvekilinin teröristle fotoğrafının olmaması gerektiğini kaydetti.

Bir gazetecinin, Millet İttifakı cephesinde cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasının devam ettiğini, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun isimlerinin geçtiğini aktarıp, bu husustaki değerlendirmesini sorması üzerine İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendilerini örnek almalarını isteyerek, partisinin cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu söz etti.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A İHTAR: BANA YAPTIKLARINI SİZE YAPMASINLAR

Bütün siyasi partilerin, üyelerinin önüne sandığı koymalarını öneren İnce, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Oradan kim çıkarsa, belediye lideri çıkıyorsa bırak o olsun. Gaye seçimi kazanmak değil mi? Yok ‘İstanbul’u veremezmişiz.’ İstanbul’u ver Türkiye’yi al kardeşim, alabiliyorsan. ‘İstanbul’da belediye meclisinde çoğunluğumuz yok, AK Parti’ye geçer’ deniyor, geçsin. Seçim kazanmak istiyor musun sen? ‘Kazanırız lakin İstanbul Belediyesini kaybederiz, mecliste çoğunluğumuz yok.’ Geçsin AK Parti’ye. Al vazifeden, cet bir kayyum, yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Evvel onu söyleyin. İsmi geçen belediye liderlerine da sesleniyorum, dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Bu işin bir tane doğrusu var, bireye göre siyaset olmaz, prensibe göre siyaset olur.

“SANDIK KONULSA YENİDEN ERDOĞAN ÇIKAR”

Tayyip Erdoğan’ın bu biçimde bir korkusu var mı? Aday yapılmama diye bir korkusu var mı? Yok. Sandık konulsa bir daha Tayyip Erdoğan çıkar mı? Çıkar. Kaygıyla koltuk korunur mu? Koyacaksın sandığı, kim çıkarsa cumhurbaşkanı adayı yapacaksın, bu kadar sıradan. Koltuklar insanlara mülk değildir. Babadan miras değildir. Ya çıkacaksın aslanlar üzere aday olup kazanacaksın ya da aday olamıyorsan vereceksin koltuğu. Bu kadar sıradan.”

“ARTIK CHP EKMELEDDİN OLAYI YAŞATAMAZ”

Millet İttifakı’nın kendi içinde anlaşamayacağını argüman eden İnce, “Anlaşamayacaklar, yaz buraya. ‘Memleket Partisi ne işe yarıyor’ dedi bir tanesi yolda gelirken. Bak dedim, bir tane işe yaradı şimdiye kadar. ‘Artık CHP bir Ekmeleddin hadisesi yaşatamaz’ dedim. Daha ne yapsın Memleket Partisi. Kuruldu kurulmaz bir işe yaradı. Tezli bir partiyiz. Birinci parti olacak, bakılırsaceksiniz. Millet bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulacak.” dedi.

Bir gazetecinin, Kılıçdaroğlu ve grubunun, kendisinin aday gösterildiği evvelki cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettirmeye çalışıp çalışmadıklarını sorması üzerine İnce, “CHP idaresi ‘nasılsa kazanamaz bu, başımızdan da def edelim’ deyip sandıklara sahip çıkmadılar. Para harcamadılar. Oy verdiklerinden de şüpheliyim. Kaybetsin diye çalıştılar demiyorum, bu epeyce savlı olur. ‘Nasılsa kazanamayız, biz günü kurtaralım’ dediler. Hatta bir orta ben kampanyayı hızlandırınca korktular, ‘eyvah, geliyor galiba bu’ diye.” sözlerini kullandı.